| Un NiMeNi CeLeBrU a întrebat:

Am incercat sa fac dragoste cu prietenul meu dar ne-am oprit deoarece ma durea foarte tare deci nu mi-a curs sange deloc... mi-a zis ca o sa incercam alta data da mi-e frica ca o sa ma doara iar. ce as putea sa fac sa nu ma mai doara sau macar sa nu-mi mai fie frica?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Folositi neaparat prezervativ (doare mult mai putin) si folositi un lubrefinat pe baza de apa de la farmacie.

| monyk a răspuns:

Buna, e ceva normal sa te doara la inceput, dar incearca totusi sa suporti durerea, te va durea putin dar apoi nu te va mai durea deloc.Incearca sa aveti un preludiu cat mai lung, sa va sarutati, mangaiati, sa va spuneti vorbe dulci; el sa o ia mai moale si sa fie mai tandru, mai finut, sa iti introduca penisul mai incet si mai usurel...trebuie sa te relaxezi si sa nu te gandesti la durere, relaxeaza-te si fi cu incredere in tine si in partener.De durut tot te va durea, poate mai putin dar va durea ca asa e la inceput, se poate sa te dara la primele contacte sexuale dar apoi va trece.Trage aer in piept si lasa-l sa te penetreze. Poate el nu are suficienta experienta sau poate era si el putin stresat si incordat.Lasati sa vina totul de la sine si cum am spus un preludiu cat mai lung. Puteti sa folositi si lubrifiant ca sa `alunece` mai usor.

| EUSIATIT a răspuns:

Cred ca v ati speriat amindoi sau el are mai putina experienta. sau va fost frica sa nu va prinda mama/. ok cred ca daca esti putin mai relaxata e ok. DAR te ai gindit bine daca doresti neaparat? citi ani ai? o data in viata ti se intimpla asta si nu vei mai fi niciodata ca acum virgina...gindeste te de 2 ori ok.

| RaluE a răspuns:

Dupa un preludiu lung sa incerce sa-ti bage el un deget sau masturbeaza-te cu cateva zile inainte [ e spre binele tau, ti-o spun din proprie experientaon the phone. Nu e nimic rusinos la urma urmei, dar daca vrei sa te doara...mnah.
Eu asta am facut si nu m-a durut mai deloc.Succes.

| covexrobu a răspuns:

Sa il rogi pe prietenul tau sa "intre" mai incet. Trimite-l la o farmacie supermarket hypermarket sa cumpere lubrifiant si sa il folositi cu cea mai mare incredere. Pentru ca atunci nu va mai fi asa mare forta de rezistenta si va fi mai bine.

| Mikee a răspuns:

Lubrifiere mai buna...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg ca esti virgina din faptul ca te astepta-i sa curga sange dar nu a curs. Cel mai probabil acestea sunt cauzele:
lipsa preludiului sau insuficienta, din punct de vedere al duratei, lui
Neincrederea in prietenul tau.
Nu ai fost destul de excitata, relaxata.
Lipsa unei lubrifieri corespunzatoare (prima data e bine sa folositi un lubrifiant bun).
Daca ti-e frica sa nu te doara poate nu esti destul de pregatita sau nu iti doresti asta cu adevarat. Acum depinde si ce varsta aveti amandoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-e frica sa nu te doara poate nu esti destul de pregatita sau nu iti doresti asta cu adevarat. Acum depinde si ce varsta aveti amandoi.