| amancer19 a întrebat:

Stiu ca este o intrebare penibila. Eu si prietenul meu am facut dragoste si nu stiu daca mai sunt virgina, eu nu pot sa accept ideea ca nu mai sunt si nu vreau sa cred ca am facut o greseala, chestia e ca prima data si-a bagat degetul si ma durea dupa si-a introdus penisul si ma durea exagerat de tare dar nu l-a bagat adanc si nu mi-a curs deloc sange si a mai incercat o data si tot asa am simtit o durere destul de insuportabila, el spune ca nu a bagat-o adanc si cand am incercat acasa sa vad daca mai sunt sau nu imi intra degetul destul usor, desi nu am experienta, in sinea mea consider ca nu a reusit sa imi rupa himenul si ca este posibil sa fiu. Ce credeti?

13 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu mai esti virgina pentru ca au facut sex, degeaba regreti, fapta e consumata, daca nu erai pregatita mai bine nu o faceai, stai chill, ca urmatoarele dati o sa fie mai bine daca vei fi mai relaxata

| neutrino a răspuns:

Eu nu cred, dar tu poti crede.

| Emilian65 a răspuns:

Dupa atatea penetrari este imposibil sa mai fi virgina. Nu ti-a curs sange? Poate himenul a fost rupt cu altcineva si in situatia prezentata de tine nu mai avea de unde sa curga sange.

| SkyPilot a răspuns:

Nu l-a rupt, dar l-a intins. Statistic, 40% din femei nu sangereaza la primul contact sexual. Adevarul sepoate sti numai in urma unei examinari.
Nu iti face griji, foarte multi baieti nu prea stiu nici la ce sa se uite si nici la ce sa se astepte de la o virgina. Prietenul tau stie adevarul, dar un altul poate fi pacalit. Evident ca nu si un ginecolog happy

| RedheadOnTheRun a răspuns:

De ce ai mai facut pasul acela, daca zici ca nu esti pregatita, ca nu poti accepta ideea dezvirginarii? straight face

| Rainmaker a răspuns:

Umila mea parere este ca din nefericire sau nu, esti "dezvirginata".Nu este obligatoriu sa-ti curga sange. Uneori hemoragia se opreste in interior.Dar de ce-ti faci griji? A fi sau a nu fi fata mare in zilele noastre nu mai este o chestiune atat de importanta.Important este sa inveti sa te protejezi de sarcini nedorite si de te miri ce boala cu transmitere sexuala.Foloseste prezervativul oricand si cu oricine ai face sex.

| Just4Joker075 a răspuns:

Atata timp cat ai avut contact sexual protejat /neprotejat iti pierzi virginitatea sau poti sa ramai insarcinata daca nu ati folosit prezervative, dar daca ati folosit riscul este 0, dar virgina nu mai esti.

| Mariusika_Marius_1999 a răspuns:

Stai linistita inca ești virgina

| suntserios a răspuns (pentru Mariusika_Marius_1999):

Foarte virgina mai e dupa ce a fost penetrata de un penis

| Katiekitty a răspuns:

Nu este scump un control ginecologic, te duci si vezi care este treaba.P.S Nu toate femeile sangereaza cand li se rupe himenul, depinde de organism sunt cazuri si cazuri, de aceea iti propun un control ginecologic.Bafta!

| amancer19 explică:

Nici eu nu stiu ce sa cred, a bagat-o de cateva ori dar nu foarte adanc si totusi ma durea destul de rau si dupa mi-a bagat si un deget si intra destul de usor. Nici eu nu sunt si totusi traiesc cu impresia ca inca sunt.

| SkyPilot a răspuns (pentru amancer19):

Poti sa le spui la toti cei care urmeaza ca au fost "al doilea". Am auzit chestia asta de atatea ori ca ma dor urechile happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru amancer19):

Himenul este amplasat/se afla la inceputul vaginului cam la 0, 5-1, 0 cm adancime. In cazul in care intra "doar" capul penisulu ar putea exista posibilitatea ca in cazul unui himen foarte elastic acesta sa nu se rupa si sa fi ramas in continuare virgina, insa in cazul in care a intrat de cateva ori intregul penis posibilitatea ca himenul sa ramana intact devine problematica. Durerea foarte intensa este cauzata de opozitia la intindere a muschilor vaginali. Degetul intra "mult mai usor" deoarece diferenta de grosime dintre un penis si un deget este enorma, penisul fiind de 3-4 ori mai gros in diametru. Exista posibilitatea ca himenul tau sa fi ramas intact in cazul in care nu a reusit sa bage intregul penis in vagin. Ti-ai putea vizualiza, fotografia himenul daca mai exista si sa-l compari cu imaginile din acest material:http://sweethymen.tumblr.com/. Pa, pa.