| anamariaiuliana a întrebat:

Am inteles ca nu poti uita o persoana iubita
dar poti sa faci pe persona care te iubeste sa te uite?thinking

Răspuns Câştigător
| validana a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat nu poate sa te uite.Asta e parerea mea. Daca reuseste sa te uite asa usor inseamna ca nu tea iubit indeajuns sau chiar deloc. Dragostea e mai puternica decat orice pe lume si poate invinge tot.

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

E aceeasi chestie in ambele cazuri. Nu-i poti ordona cuiva sa te uite sau viceversa. Uitarea se produce in timp si nici atunci definitiv.

| HBK a răspuns:

NU e atat de greu sa iubesti, sa pretuiesti pe cineva, cat e de usor sa te displaca, sa pui capat unei relatii cu potential.

soothe
| soothe a răspuns:

Un grad de uitarea intervine oricum... dar de dragoste iti amintesti intotdeauna.

| Anemona a răspuns:

Pai gandeste-te... e aceeasi chestie si pentru ea... daca te iubeste nu o poti face sa te uite.sad