| bogdy20000 a întrebat:

Am întreținut relații sexuale, iar pentru ea a fost a doua oara când a facut-o. E normal sa o doara putin burta a doua zi după actul sexual? Ceva normal fiind a doua oara pentru ea, când o face?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i normal.
Burta doare de la mancare, de la constipatie, de la gaze, dar nu de la sex! De la sex putea sa o doara pasarica, dar nu burta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa ce sunt intretinute primele cateva acte sexuale, (5-7-chiar 10), dar mai ales dupa intretinerea primelor 1-2 acte sexuale de DEZVIRGINARE (din prima sau din a 2-a incercare), intotdeauna apare o FEBRA MUSCULARA care provoaca o stare de senzatie destul de dureroasa a intregii zone din jurul ''pasaricii'', a carei manifestare este cu atat mai intensa, dureroasa, cu cat sexul de dezvirginare a tinut mai mult timp (peste 3-5 minute). Intensitatea disconfortului resimtit de obicei este mai sever si/sau mai neplacut in cazurile in care fatele nu au practicat masturbarea intravagnala inainte de dezvirginare.
Altceva NU poate insemna

| bogdy20000 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai prima oara nu a tinut mai mult de un tinut, dar a doua oara a tinut între 3-5 minute cel mai probabil

| Cristiaanandrei a răspuns:

Poate fi balonata poate s-a lovit poate fi orice motiv. Nu e neaparat legat de sex. Fara un consult medical nu se ppate sti cu exactitate care este cauza dar in general incercati sa evitati contactul sexual cateva zile pana dispare durerea. Daca durerea nu dispare atunci mergeti la un medic