| deni_6616 a întrebat:

Am luat pastila de a2a zi, si cu o zis dupa ce am luat-o trebuia sa imi vina mesntruatia insa nu a venit, Si de atunci au trecut 4 zile, ce se intampla? Cat imi poate intrzia?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Administrarea pilulei de a doua zi modifica succedarea menstruatiilor. Medicul ginecolog care ti-a prescris-o ar fi trebuit sa-ti spuna cand sa astepti prima sangerare (alaturi de calendarul urmatoarelor consultatii). Daca nu a facut-o, du-te din nou la el cat mai repede si afla toate aceste date necesare.

| lor3danna a răspuns:

La cat timp ai luat pastilaq?

ca sa isi faca efectul trebuie sa o iei in max 12 ore...:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. daca intarzierea este pana in 5 zile este o dereglare hormonala, daca depaseste mergi la ginecologhappy