| Ana90 a întrebat:

Am mai vazut persoane in situatia mea insa nici chiar asa! Anul acesta am nunta si brusc apare fosta iubire a iubitului meu cu care a fost 5 ani, il cauta cu scopul sa nu se insoare cu mine desi are si ea nunta tot anul curent. Ce sa mai inteleg? Ma simt amenintata ce pot face?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,daca partenerul tau te iubeste cu adevarat,atunci nu trebuie sa iti faci grija.Ea face parte din trecut, tu esti prezent, din moment ce vrea sa va casatoriti ma gandesc ca va iubiti.Si tu ar trebui sa ai incredere in el si nu cred ca trebuie sa te simti amenintata, totusi mi se pare ciudat ca ea sa intervina...mai ales ca si ea va avea nunta.
Tu il cunosti cel mai bine pe iubitul tau,tu daca sti ca il iubesti si ca el te iubeste,atunci nimeni nu cred ca poate distruge relatia voastra,daca este bine cladita si bazata pe intelegere, comunicare, incredere si mai ales iubire.
Oricum ar trebui sa porti o discutie cu acea persoana sa vezi ce vrea de fapt si sa o faci sa inteleaga ca nu are ce cauta in viata lui.

2 răspunsuri:
| emchristina a răspuns:

Pai ar trebui sa-i amintesti ca ea e trecutul si ca daca are de gand sati distruga viata ai sa ai grija sa eu platesti cu aceiasi moneda. cel putin eu nu mi-as face griji pentru ca daca tu si partenerul a-ti ajuns pana la casatorie inseamna ca totusi te iubeste. poate ar trebui sa vb cu iubitul tau si sa clarificati situatia.happy

| Ana90 explică:

MUltumesc fetelor! Am vorbit cu iubitul meu si a incercat sa ma linisteasca intr-adevar face parte din trecut...m-a tulburat sa aflu ca isi baga coada insa ce sa facem mai exista si astfel de persoane. Apreciez ca v-ati facut timp si pentru minehappy