| Andreiu68 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Acum 3 luni am cunoscut o fata la o cafenea. De atunci vorbim la 2-3 zile prin mesaje si pe camera cateodata. Maria este foarte suparata pe fosta ei relatie inca sufera dupa fostul,plange cand mai vorbesc cu ea pe camera, nopti nedormite, a spus ca a vrut sa se sinucida, naa. Eu de 3 luni incoace ne-am vazut de 2 ori datorita virusului asta. Am vorbit cu ea pe tema asta cu fostul, a spus ca inca mai spera la impacare, daca ii da mesaj sa se impace acum pleaca la el. Ei sunt despartiti de 13 luni, relatia a tinut 5 luni. Eu o plac extrem de mult pe fata asta, ea stie ca o plac,i-am dat de inteles candva cand am iesit,dar a spus ca nu mai are incredere in baieti, ca nu mai vrea niciodata o relatie, nu vrea sa se mai marite, sa stea singura.Acum alta problema mai este ca Maria vorbeste cu prietenul meu cred ca cel mai bun prin mesaje (ei se cunosteau mai demult dar nu vorbisera) si intr-un fel sunt pus pe locul 2, nu imi raspunde la mesaje Maria, la 2-3 ore daca imi raspunde,daca nu,nu. Am observat de cateva zile cand vorbeste prietenul meu cu Maria ea ii scrie repede,i-am dat si eu mesaj ca un test nu mi-a raspuns mie,ei ii scria lui din ce am vazut in telefonul amicului meu,mie nu. I-am dat cu subinteles Mariei acum cateva zile ca vorbeste cu prietenul meu,a spus sa stau calm ca sunt prieteni, dar vorbesc mult,in fiecare zi,cu inimioare si pupici, ma simt nasol na. Nici nu stiu ce sa fac, am fost luat de prost, poate ca zic sunt prea bun, cand am mai iesit cu Maria am venit cu masina am luat-o de acasa, am 2 masini, cu 2 masini diferite am venit,stau singur eu,lucrez imi vad de ale mele, poate nu sunt ceea ce vrea. O iubesc mult, i-as da si luna de pe cer. Nu vreau sa imi pierd timpul degeaba si sa sufar si asa sunt cam necajit eu in privinta Mariei, o iubesc mult. Si acum e online este ceasul 00:22 i-am scris la 21:36 si nu mi-a raspuns,si prietenul meu e online,poate ca ei vorbesc acum nu stiu, e foarte nasol sentimentul. Sfaturi ceva? Sa renunt? Am mai incercat dar tot la ea ma gandesc, nu stiu ce sa fac. Pareri, sfaturi. Sunt disperat va rog. Eu am 22 de ani, iar fata 20

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te-a folosit pana cand a ajuns cu prietenul tau, las-o si daca crezi ca ala ti.a luat-o intentionat poti termina si cu el. Multe cazuri din astea cu prieteni care fura femeile la altii se intampla. Cand apuci sa mai dai de una daca ai sansa sa nu stie nimeni de voi, doar voi 2 nimic mai mult altfel poti pati la fel cum ai patit-o cu asta si maria lui

| DeathIncarnate a răspuns:

Esti luat de prost la 22 de ani, penibil.

| OldSoul a răspuns:

Ar fi trebuit sa renunti din momentul in care ti-a zis ca e cu gandul la fostul.
Ai crezut ca exista sperante sa fii cu ea, si i-ai fost un pansament.
Ei bine, timpul a trecut, si a aparut o alta persoane care sa-i acorde atentie, pe care, se pare ca o place mai mult decat pe tine, iar acum in aceste conditii, nu mai este interesata sa vorbeasca cu tine.
Recomandarea mea e sa te conformezi si sa o lasi pe calea ei.
Conversatia cu ea nu-si are rostul, nu daca vrei o relatie.

Pana acum ai reusit sa o ajuti pe ea, si sa te distrugi pe tine.
Nu mai repeta greseala si pune punct acum.
Nu-ti mai irosi timpul cu astfel de persoane.

| Adrian017e9 a răspuns:

Uite comportat frumos cu ea fă-o sa uite de fostul ei fă-o sa rada și sa i trimiți mesaje moderat adică nici prea mult nici prea puțin și apoi când te înțelegi bine cu ea i zici ca o iubești sper ca te-am ajutat.