| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! sad Deci am spus o tampenie la scoala si din cauza asta un coleg a inceput sa ma strige cumva(nu e o jignire doar ca nu-mi place) si apoi inca 3 colegi s-au luat dupa el si ma striga asa.Si nu stiu ce sa fac ca sa nu ma mai strige asa(nu e genu de persoana care sa uite si sa treaca peste).Va rog putin ajutooor(sunt la liceu )(scuze de categorie)

5 răspunsuri:
| Striker14 a răspuns:

Judecand dupa un raspuns de al tau (in care afirmi ca nu iti pasa ce zice lumea), nu stiu ce sa zic.

Daca vrei neaparat du-te la unul de a doispea mai jmecher si spune-i sa te ajute, astfel scapi de problema (daca esti mai tare de gura poti sa ii infrunti singura)

| adaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Striker14):

Cand am zis ca nu imi pasa ce zice lumea? Pff...nu ma pot duce la unu de'a 12 nu e stilu meu...Si ce as putea sa le zic daca ma tin in gura cu ei?

| Striker14 a răspuns (pentru adaaaaaaaaaaaa):

In primul tau raspuns de pe TPU ai spus asta laughing
Si poti sa le spui pe un ton mai dur "Terminati dracului odata, va comportati ca niste plozi de 11 ani, sunteti clasa a noua sau a cincea?"
Sper sa iti rezolvi problema big grin

| Maddymaster1 a răspuns:

Nu-i mai baga in seama! si mie imi zic cumva si nu-mi place. Ca apoi am facut asta si nu au mai inceput sa-mi zica! ei te strg asa ca sa te enerveze! crede-ma stiu multi prostii! Funda? big grin

| adaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Maddymaster1):

Ce le-ai zis? Ca sa nu te mai faca asa?happy