| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor!sad Deci am spus o tampenie la scoala si din cauza asta un coleg a inceput sa ma strige cumva(nu e o jignire doar ca nu-mi place) si apoi inca 3 colegi s-au luat dupa el si ma striga asa.Si nu stiu ce sa fac ca sa nu ma mai strige asa(nu e genu de persoana care sa uite si sa treaca peste).Va rog putin ajutooor(sunt la liceu )

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Nu ai ce să faci în această situație! De obicei, când spui ceva, gândești acel lucru! Iar dacă tu ai spus o tâmpenie, acum obișnuiește-te cu această nouă poreclă!

| adaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru positivity):

Nu pot sa ma obisnuiesc cu ea pentru ca nu-mi place! Si nu e ca si cum am spus ceva rau am spus un lucru de care nici macar numai imi aamintesc atat de insignifiant e da cumva el a gasit-o amuzanta.Decat sa ma faci sa ma simt prost mai bine nu ai fi commentat

| andreeamaria1999 a răspuns:

Cred ca singurul sfat pe care pot sa ti-l dau este sa nu ii bagi in seama..asta cu siguranta ii va enerva si se vor satura sa te mai cicaleasca