| Sapphire a întrebat:

Am nevoie de parerile voastre va rog, daca sunteti draguti.
E vorba de un tip pe care l-am cunoscut acum o luna. Suntem din orase diferite, el bucuresti iar eu constanta. Ne-am cunoscut la spital in bucuresti. Atunci nu schimbam nici o vorba, doar ne priveam in ochi mult., in schimb acum, am dat unul de celalalt printr-un prieten comun. El ia cerut id-ul meu prietenului nostrum comun. In fiecare zi vorbim, el intra mereu pe mine. Din cate am aflat, el e un tip putin timid si nu cred ca are prietena, asa mi s-a spus. Eu am pus ochii pe el de cand l-am vazut. Imi place foarte mult. Mi-a zis ca prin vacanta de vara vine la mine in oras la mare. As vrea sa ii spun ca il plac dar imi este teama si nici nu stiu cum sa ii spun asta. Nu vreau sa fiu respinsa. Nu stiu cum as putea afla cam ce crede el despre mine. Daca l-as intreba eu, mi-ar veni aiurea, nu stiu. L-as ruga pe prietenul nostru sa il traga putin de limba in legatura cu mine dar faza e ca nu prea se intalnesc si de fapt nu sunt chiar prieteni ci amici, au fost in aceeasi scoala in generala.

Multumesc!

5 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

As spune sa mai astepti putin, insa tu chiar si prin vorbe pe mess sa il cuceresti. Astfel el iti va spune primul, in caz ca sentimentele sunt reciproce. Fii sincera cu el si naturala. Daca esti sigura ca iti place de el atunci nu pierde legatura. Fii si tu mai putin timida. Incearca!

Daca vrei sa incepi o relatie trebuie sa fii constienta de ceea ce trebuie sa faci.

| Lorelai a răspuns:

Dar nu mai fii asa nerabdatoare. Asteapta ca el sa faca primul pas, daca vrea sa fie cu tine.

| julieta a răspuns:

Stai linistita, lasa sa decurga totul de la sine si totul va fi ok. din moment ce el intra mereu in conversatie cu tine primul, inseamna cu nu ii esti indiferenta. tinand cont ca el a facut rost primul de id-ul tau

| Nimic special a răspuns:

Stai mai mult de vorba cu el pe mess. Arata-i ca esti o fata deschisa si ca-l placi.

| mariuspolizei a răspuns:

Eu iti spun din proprie experienta ca relatiile astea la distanta sunt nasoale. Mai mult suferi decat te bucuri. Eu zic sa iti cauti un baiat la tine in oras.