| Carmen a întrebat:

vreau sa va povestesc ceva si sa-mi spuneti parerile voastre.acum 1 luna am cunoscut un tip de pe net.stam in orase diferite. o sa vina saptamana viitoare la mine si o sa ne intalnim pentru ptima data. faza este ca deja s-a atasat f mult de mine(imi trimite sms-uri, vb mereu pe mess, are pe avatar o poza cu mine, imi spune ca ma adora, si-a postat pe un site de socializare ca este intr-o relatie). deci pe mine intr-un fel ma sperie atata atentie din partea lui(nu spun ca nu-mi place) si imi este teama sa nu se schimbe totul.eu insa nu am pus suflet.nu stiu ce ar trebui sa fac? chiar e posibil asa ceva? ar trebui sa-l apreciez sau sa-l indepartez? ast rasp >voastrebig grin

Răspuns Câştigător
| AnToOniiia a răspuns:

Nu da cu piciorul in asta! Incearca sa nu te increzi in vorbe, ci sa ai rabdare sa vezi cum se comporta cu tine. Daca te face sa te smti speciala, atunci iti merita intr`adevar atentiawinking si i putea incepe sa pui si tu suflethappy. Si eu am o relatie stabila tot la distanta si ne vdem de 1-2 ori/sap, asa ca ai incredere! O astfel de relatie tine! De fapt, chiar asta face relatiile puternice(pentru ca veti trece mai repede peste momentele grele)si in acest fel veti tine monotonia la distantawinking

3 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Ar trebui sa astepti si sa vezi cum evolueaza lucrurile!

| andreea_9470 a răspuns:

Asteapta pana vine si poate cu timpul te atasezi si u de el... daca nu, asta e.macar ai incercatwinking

| CarmenR a răspuns:

Asta depinde numai de tine. Văd că eşti foarte indecisă, dar ar trebui întâi să te gândeşti la tine şi la ce simţi tu. Fă un exerciţiu simplu şi răspunde-ţi la câte va întrebări. Spre exemplu: Te simţi atrasă de el? Te-ai putea imagina într-o relaţie cu el? Vrei ceva mai serios sau e vorba doar de atenţia primită de la el? Gândeşte-te că poate doar ai nevoia de atenţie şi nu de acest tip neapărat şi atunci nu ar mai avea rost să îl încurci. Pe de altă parte, mi se pare puţin suspectă atitudinea lui. Mă întreb dacă într-adevăr are nevoie de tine sau pur şi simplu e disperat şi vrea să se bage într-o relaţie. Cel mai bine, ca să îţi răspunzi la toate aceste întrebări ar fi să te vezi cu el. Asta nu presupune să rămâi cu el neapărat. Ţine cont şi de faptul că e doar un tip de pe net şi încearcă să îl întâlneşti într-un loc public, circulat gen cafenea. E posibil orice să ştii. Eu am o relaţie la distanţă cu un tip pe care l-am cunoscut pe internet, relaţie de un an jumătate.