| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata de la mine din clasa, dar nu prea stiu cum sa am o conversatie mai lunga cu ea, sunt foarte timid de fete, nu prea stiu ce sa le zic, asa cu „buna" stiu sa dau, dar ma pierd cand stau langa ele si cand au fiecare un subiect bun pe care discuta, si eu nu am niciunul.
De asta vreau sa ma ajutati, sa imi spuneti cum pot sa fac sa numai fiu timid, sa am si putin tupeu in mine cand vine vorba de o fata/de fete. Vreau doar, cum sa fac sa am un subiect bun de discutat, si alti sa nu isi bata joc de subiectul meu, de exemplu daca eu spun cateva lucruri ce sunt adevarate, si altcineva spune ca am zis minciuni, incepe sa isi cam bata joc de mine, striga in gura mare ceva de gen „ba ia uitati, asta habar are de ce vorbeste, imi zice mie ca nu stiu ce...si nu e adevarat nimic", sau ma rog altceva.
Mai precis vreau sa ma ajuati sa numai fiu timid cand fac o conversatie intre mine si o fata/sau intre mai multe fete. Vreau sa am un subiect de discutat,si glume care sa imi vina din cap, cum le vin la toti, dar pur si simplu, mie nu imi vin nu stiu de ce.
P.S: nu sunt prost oh go on.

Astept parerile voastre, va rog sa nu radeti si sa tratati ca atare tot ce am scris.

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Ți-e frică să vorbești cu ele? Mă gândesc că poate ai rămas puțin marcat de faptul că acum ceva timp cineva a râs de subiectul tău de discuție. Iar din acest motiv, îți dorești să găsești subiecte bune, pentru ca ceilalți să rămână fără cuvinte. Altfel spus, vrei doar să-i impresionezi pe ceilalți.
Bine, acest lucru o faci și pentru tine. A fi timid într-o așa lume meschină, îți va aduce numai suferință. Te sfătuiesc să citești articole despre dezvoltarea personală.
http://artaseductiei.ro/3-niveluri-pentru-comunicare-cu-femeile/
http://www.nlpmania.ro/......personale/