| Andreiu68 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns ceva, o parere! Acum 2 saptamani am cunoscut o fata pe Facebook ( eu am 19 ani, iar fata are 17 ani) am vorbit noi 4 zile dupa care am iesit pe afara cu ea. Intr-o zi am adus-o in grupul meu de prieteni ( numai baieti ) si stand noi afara pe o banca, aceasta fata a intrebat unde invatam, dupa care un prieten a zis 12 clase am facut, muncim, dupa fata m-a intrebat daca si eu am 12 clase ca prietenii mei,eu am spus ca da,si m-a intrebat de ce nu fac facultate ceva,iar eu i-am raspuns ca nu am bacul,nu am dat,dupa care fata a facut o fata ciudata si a zis un,, ok...,, din ala lung. Dupa inca ceva vreme un prieten m-a intrebat cand iese varamiu ( este arestat ), iar eu i-am spus ca mai are inca 8 ani de stat,iar aceasta fata m-a intrebat de ce a intrat si alte chestii,eu i-am spus ca a intrat pentru crima si clonare de carduri etc etc,dupa care fata a facut asa o fata de,,eu nu am ce cauta cu voi,, sau,,ce neamuri mai ai ciudate,,. Asta s-a intamplat luni seara. Joi am vrut sa ii dau mesaj pe Facebook fetei ca sa iesim pe afara,dar cand am dat pe messenger si am vrut sa ii scriu,linia de chat nu imi aparea, si spunea ceva de genul,, momentat persoana nu este disponibila are contul dezactivat,, dupa care mi-am dat seama ca aceasta fata mi-a dat block la mesaje si nu ii mai pot scrie.Pe Facebook nu mi-a dat block,doar la mesaje si nu am cum sa mai dau de ea,nu am nici un numar de telefon nimic. Dece a reacionat asa? A disparut deodata,nu mi-a spus nimic,ne intelegeam binisor. Oare s-a speriat de mine sau ceva,de familia mea? De luni nu am mai vazut-o nimcaierea,nici un semn, am vazut ca mai posta pe Facebook chestii, nu cred ca mai vrea sa aiba de aface cu mine creca.Eu chiar o placeam pe fata asta si voiam ceva serios o relatie cu ea, si ea dadea semne un pic ca ma place. Sfaturi, pareri?

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

„crecă" s-a lămurit fata. Are alte standarde, din păcate.
Caută pe cineva din anturajul vostru.

| Nemessys a răspuns:

Aparent e genul de fata care mai gandeste si vrea un baiat foarte bun (nu ca tu nu ai fi unul). Insa stii foarte bine ca cei care nu dau bac-ul sunt considerati,, derbedei". Cu bac-ul hai sa zicem,, ok" dar si cu verisorul tau... Deja si-a format o parere proasta despre tine si familia ta. Si de asta nu a mai vrut sa stea cu tine. A facut intr-un fel bine deoarece nu se potrivea acelui grup... Imi pare rau pentru tine.

| Andreiu68 explică (pentru Nemessys):

Putea sa faca cumva sa imi zica mai pe ocolite, nu sa reactioneza ca un copil de 12 ani.Eu aveam incredere in ea de am spus chestia asta cu verisorul meu, ca si ea mi-a spus niste chestii despre mama ei cand eram numai noi 2 si incercat sa o ajut sa treaca peste acele lucruri..Acuma na, asta e

| Nemessys a răspuns (pentru Andreiu68):

Sincer, la cum e lumea in ziua de azi, e normal sa nu stii in cine sa mai ai incredere si in cine nu.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu corespunzi cu nevoile ei. Treci peste.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Ție ti-ar conveni să fii cu o fata care ar avea de ex un tată la pușcărie sau un alt membru din familie? Ție poate ti se pare normal că-l ai pe varatu dar ei treaba asta ii displace. Dacă îți țineai gura si vorbeai ce trebuie când trebuie poate făceai ceva.

| Andreiu68 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Eu am spus asta ca m-au intrebat baietii. Si eu au spus cand iese varatu de la parnaie, ce puteam sa mai zic atuncia, ca nu stiu, ea automat ma intreba ori atunci, ori cand o conduceam acasa.Am spus asta ca asta e s-a intamplat asta cu verisorul meu si aveam incredere in fata asta, ca si ea mi-a spus niste chestii legate de mama ei si am incercat sa o sustin si sa o ajut sa inteleaga unele lucruri.Macar nu trebuia sa reactioneze ca un copil de 12ani. A fost imatura tare

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Andreiu68):

Sunt niste chestii in viata care nu se spun, in cazul asta prietenii tăi au stricat totul. Adica pana mea... De fata cu o fata zici când iese varatu de la bulău. Nu a reacționat de loc ca un copil de 12 ani, a reacționat chiar normal din punctul meu de vedere.

| Andreiu68 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Gen daca tu daca vrei sa iti cumperi o masina la 3400 euro negociabil, negociezi cu omul si ajungi la 3000 euro si vorbesti cu omul si spune ca maine sa va vedeti ca sa iti cumperi masina si alt om spune ca ii da 3400 euro pe masina ca are nevoie urgent si omul cu masina daca nu iti mai raspunde la telefon desi cu o zi inainte promisese ca sa va vedeti a doua zi cum te-ai simti? Gandeste-te ca ceva de genul a fost si la mine si nu m-am simtit ok.Pana la urma e vorba dr varul meu, de ce ma judeca pe mine ca si cum eu am facut asa ceva? Eu imi vad de treaba mea, fiecare cu p***a masii. Trebuia sa spuna in fata orice motiv, dar sa spuna, intelegeam si nu aveam regrete

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Andreiu68):

Pentru chestii din astea cu persoane din familie in pușcărie esti judecat instant, plus ca poate ea a avut o alta educație... Nu știu, adica poate ea e genu ala de invata bine la scoală si vrea pe cineva la fel ca ea, tu ( nu te judec sau cv ) esti fara bac, plus cu var in pușcărie pentru crima si clonare de carduri. Pune-te în pielea unei persoane random. Ce ai crede despre acea persoană? Si exemplul ala cu masina nu a fost cel mai cel dar am perceput unde bați. Poate i-a fost rușine sau e timidă ori a intimidat-o povestea cu varatu. Motive sunt o droaie. Oricum nu te limita la ea omule. Eu de ex am 19, fac 20 in curând si n-am avut nici o prietena sau cv. Ai timp, nu e sa fie cu asta mai caută si ai să găsești.

| Ralukafay a răspuns:

Sigur a vrut sa rupa orice legatura cu tine, adica nicio fata nu s-ar incurca cu un astfel de baiat din astfel de familie.Bine,adica nu vreau sa te jignesc, dar nicio fata nu s-ar incurca, oricarei fete ii este frica sa se bage in asa ceva, e periculos.Scuze,daca te-am jignit, dar asta e adevarul! Fara suparare!