| Anonimtpu2 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns concret. Am facut sex cu prietenul si la un momentdat s-a rupt prezervativul..bineinteles nu am mai continuat iar el nu a ejaculat, totusi exista riscuri? Sa iau pilula?

33 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Exista dar mici de tot.Stiu ca aveam eu o prietena si ea mereu facea neprotejat cu prietenul ei si nu mai lua nimic si nu avea nici pe draq.

| Anonimtpu2 explică (pentru Onn3):

Ala da noroc. doar ca noi am facut protejat pana s-a rupt si nu am mai continuat si sunt putin speriata

| Onn3 a răspuns:

NU ramai daca nu s-a terminat in tine si poate nu erai in perioada fertila. Oricum poti sa iei pilula de a doua zi dar o sa ti se deregleze organismul.Am luat si eu cand ni s-a rupt prezervativul mie si prietenului meu si am avut mici dereglari.Acum calculeaza-ti perioada fertila daca ai ciclu regulat.

| Anonimtpu2 explică (pentru Onn3):

Am un ciclu regulat si nu sunt in perioada fertila. Cam ce dereglari ai avut?

| Onn3 a răspuns (pentru Anonimtpu2):

Daca nu erai in perioada fertila stai calma ca nu ramai.Poi am avut sangerari (spottinguri) vreo cateva saptamani aproape in fiecare zi, pana m-am dus la ginecolog.Dar eu am luat pilula pentru ca iubitul meu ejaculase.

| Anonimtpu2 explică (pentru Onn3):

Pai nu prea stiu ce sa fac. in perioada fertila nu sunt, de ejaculat nu a ejaculat iar cand am vazut ca s-a rupt prezervativul, ne-am oprit. Mi-e teama de acel lichid preejaculator.

| Onn3 a răspuns (pentru Anonimtpu2):

Si actul sexual in ce zi s-a intamplat si cand trebuie sa iti vina menstruatia?

| Anonimtpu2 explică (pentru Onn3):

S-a intamplat azi iar menstruatia ar trebui sa-mi vina pe 27 big grin

| Onn3 a răspuns (pentru Anonimtpu2):

Daca nu erai in perioada fertila si nu sa- terminat in tine stai calma.Multe fete fac neprotejat fara sa ia nimic cu aceeasi metoda coitus interruptus si nu se intampla nimic.Mai grav era daca se termina si dupa se rupea.

| Anonimtpu2 explică (pentru Onn3):

Perioada mea fertila ar trebui sa inceapa de maine, cam la limita laughing. Vrei sa spui ca daca nu esti in perioada fertila poti sa faci neprotejat dar sa nu ejaculeze?

| Onn3 a răspuns (pentru Anonimtpu2):

Exact poti sa faci insa cu cateva zile inainte si dupa perioada fertila sa nu o faci neprotejat.

| Anonimtpu2 explică (pentru Onn3):

Pai daca spui ca o poti face cu cateva zile inainte de perioada nefertila fara probleme, la mine actul a fost azi si azi e ultima zi din perioada nefertila. Sa-mi fac probleme?

| unknownn a răspuns:

Neah,nu se merita!

Răspuns utilizator avertizat
| BrokenArrow a răspuns:

1.Mai intrebi? Doamne iartă-mă, nu păţeşti nimic dacă iei pilula aşa că ce mai aştepţi? Better safe then sorry.
2. Data viitoare folosiţi şi voi prezervative de calitate.

| FucktheSystem a răspuns (pentru BrokenArrow):

Nu e bine să ia pilula dacă nu e cazul, după nu mai poți să o folosești 6 luni și dacă se întâmplă un accident cu adevărat periculos rămâi cu burta mare. Și în plus nu e o idee deloc bună să iei pilula fără să fie nevoie, apar și dereglări, și alte probleme care mai bine nu ți le faci.

| FucktheSystem a răspuns (pentru BrokenArrow):

Nu lua pilula, nu are rost și mai e și destul de scumpă și vine cu probleme la pachet. Nu ești însărcinată, nu e nicio șansă așa că dormi liniștită.

| mel24 a răspuns:

Exista riscuri foarte mici! dar cel mai bine te duci repede si iei pilula si stai fara grija! happy

| DOARoVIATA a răspuns:

Exista un mic risc din cauza lichidului pre-ejacular desi este cam imposibil sa ramai acum faci cum consideri
ps:data viitoare faceti sex cu ciorapul laughing

| tinasong a răspuns:

Riscuri exista, acum depinde daca erai si la ovulatie, daca da mai bine iei pilula, daca nu, nu face asa ceva deoarece vei avea parte de cateva modificari hormonale.

| Anonimtpu2 explică (pentru tinasong):

Perioada fertila incepe de maine. e cam la limita.

| tinasong a răspuns (pentru Anonimtpu2):

E o problema delicata,, cand ai avut mai exact contactul sexulal? ai putea sa faci spalaturi vaginale, nu sunt dureroase, complicare si deloc periculoase. Spalaturile vaginale se refera la procesul de spalare sau curatare a vaginului cu ajutorul apei sau a unei solutii speciale.

| Anonimtpu2 explică (pentru tinasong):

Azi. in jurul orei 2.

| tinasong a răspuns (pentru Anonimtpu2):

Aplica ce am scris mai sus pentru un plus de siguranta, nu iti face griji daca cu a a ejaculat. citeste mai multe aici vei gasit si daca sunt buna si daca nu, eu cunosc persoane care face asa ceva dupa contactul sexulal neprotejat fara sa pateasca ceva neplacut. http://www.sfatulmedicului.ro/......inale_9867 Bafta! Numai bine!

| Anonimtpu2 explică (pentru tinasong):

Multumesc mult pentru ajutor

| MelindaVictoria a răspuns:

Sunt sanse mici dar data viitoare foloseste DUREX, alea sunt cele mai bune

| K1tttt a răspuns:

Nu prea ai motiv sa te ingrijorezi.