| Dinica_Iuliana_Mihaela_1995 a întrebat:

Dacă o fata și un băiat au făcut sex și s-a rupt prezervativul, l-au schimbat si După ce au continuat nu s-a mai rupt, iar băiatul nu a ejaculat, fata era in perioada nefertila și au făcut și metoda retragerii, exista șansa unei posibile sarcini? Vreau răspuns urgent!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) In perioada infertila a ciclului menstrual posibilitatea de a se putea forma sarcina este considerata ca fiind in proporti de 2-3%
2.) Daca nu are loc ejacularea, in mod logic si rational NU poate sa ajunga sperma in vagin astfel ca posibilitate de sarcina este 0
3.) Fiindca a fost folosita si metoda retragerii penisului din vagin inainte de producerea ejacularii, dispare posibilitatea de sarcina.
Astfel ca oricum s-a insuma, inmulti sau aprecia cele intamplate reiese ca formarea sarcinii in astfel de conditii devine practic IMPOSIBILA chiar si in cazul in care prezervativul NU era folosit. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu,nu exista!

| teo530 a răspuns:

Dacă ești în perioada infertilă nu poate avea loc sarcina.

| Heavenonearth a răspuns:

Nu.