| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat happy in urma cu mult mult timp, unui tip ii placea foarte mult de mine. sentimentele erau reciproce insa gurile rele ai bagat strambe si n-am mai fost impreuna. acum suntem in acelasi liceu, el fiind cu un an mai mare ca mine. din septembrie sentimentele mele pentru el au revenit si. la bal i-am spus ca imi pare rau pentru ce a fost in trecut si ca. imi doresc sa. si probabil l-a socat pentru ca mi-a spus ca nu stie ce sa faca. o fata din clasa i-a trimis un bilet acum ceva timp si il tot presa cu mesaje si alte alea.si cei care stiau ca imi place de el au crezut ca sunt eu si au tot facut glume proaste. cu timpul si el incepuse sa se planga ca il stresa si-asa. si m-am hotarat sa ii spun cine e fata si ce spune despre el. acum suntem prieteni mai buni. el nu e genul foarte comunicativ. dar se poarte foarte dragut cu mine.fiind foarte gentil. ce sa fac ca sa fim impreuna? imi place mult si. nu stiu. sincer il cunosc bine si e foarte diferit de ceilalti. astept raspunsuri, dar nu la misto. chiar am nevoie de ajutor x_x. multumesc. happy

Răspuns Câştigător
| LalLyBoOmD a răspuns:

Liceu.presupun ca ai intre 12-17 ani, asa-i? Uite, nu sunt mama ta sa-ti spun sa nu te tii de baieti, asa ca am sa te ajut big grin. Daca s-a indragostit o data de tine, o va face si a doua oara, deoarece daca nu te-ai schimbat cu nimic, nu are de ce sa nu te place (acum depinde. poate si-a schimbat gusturile, dar nu prea sunt cazuri de acestea thinking ). Deci, incearca sa ii fii aproape, sa mai discutati, si daca spui ca este mai diferit de ceilalti asta inseamna ca poate este mai retras si timid, iar daca nu ti-a raspuns la banchet poate ca nu este pregatit de o relatie, sau nu vrea sa mai sfarseasca sa te piarda din cauza colegilor sai invidiosi. In legatura cu tipa aia care il sacaie, spune-i sa-l lase in pace ca nu are sanse laughing. Intreaba-l daca vrea sa fie cu tine, si daca mai exista acea dragoste intre voi care a fost si prima oara. Succes :*! Funda?

| andreia297 a răspuns (pentru LalLyBoOmD):

Iti multumesc mult. probabil o sa-i spun dar nu stiu cand. cand suntem numai noi.e mai altfel.de fata cu prietenii lui e mai. nu stiu cum sa ma exprim. in fine. eu i-am spus si la bal. si acum nu stiu ce sa fac. si cum sa-i spun iar. rolling eyes pnm. big hug

| LalLyBoOmD a răspuns (pentru andreia297):

Pai cel mai bine ii spui tu, sa nu incerci sa pui pe altcineva sa ii spuna etc etc.cel mai bine il intrebi pur si simplu : Ai vrea sa fim impreuna? Imi placi mult. Simplu. acum depinde unde, ai putea sa-l inviti la un suc si sa-i spui, sau pur si simplu dupa scoala cand sunteti singuri :*. Sper sa reusesti! Noroc happy

| andreia297 a răspuns (pentru LalLyBoOmD):

Da,ai dreptate. culmea ca de fiecare data dau de el. si na. e destul de aiurea. multumesc happy >big grin

7 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Bate apropouri, gen ai prietena, cum stai cu fetele. fa-i gesturi cadorui complimente. Dar sa mai si vorbesti cu el deschis, ca poate nu este interesat de tine ca prietena, si atunci nu poti face mare lucru. ce sa faci? Converseaza cu elhappy

| BuBuRuZaForEver a răspuns:

Eu si poate multi alti, atele crede-m ca prietenia intre o fata si un baiat nu exita! Sau exista putin si se transforma in iubire! asta e parerea mea sincerhappy. asteapta putin ca nu cred ca el va rezista mult aproape de tine ca prietenhappysi incearca sa-l provoci si tu, un sarut in coltul buzelor si alte modalitati de ai transmite cea ce simti tu incetul-incetul.succes!

| alyzee a răspuns:

Asa cum i-ai spus de fata respectiva spune-i si de tine, daca nu este el genul conunicativ, fii tu cea care face primul pas si nu va mai faceti griji de ce spun altii pentru ca majoritatea rad din gelozie

| metaldark2327 a răspuns:

Incearca sa ii comunici ceea ce vrei de la el, astfel sunt sanse mari sa iasa ceva frumos, mult noroc big grin