| brokxy a întrebat:

Am nevoie de un sfat vă rog mult!(Long story )
Deci am fost la București pentru un băiat cunoscut pe o aplicație de Dating(sa va dati seama de distanță, pana la Bucuresti eu fac 12 ore cu trenul rolling on the floor)
Am ajuns acolo, am stat în gară singură in frig și cam de la 6 dimineața pana la 12 cand aveam cazare am mers sa fac check in, pentru că cică tatăl lui nu il lasa să iasa din casa pana după masă.....are 22 de ani =) m-am vazut cu tipul. A fost ok foarte dragastos și părea să mă placă.Și eu pe el. După am mai mers a doua oară în București la el peste o lună.
Problema este, după această a doua întalnire el a devenit foarte rece, distant s-a suparat pentru că eu m-am enervat pe el cand a zis că nu poate ramane peste noapte la cazarea mea.(nu la lasat tata, dar la prieteni ramanea peste noapte inainte)
(AICI DEJA AVEAM O RELAȚIE)
Mai am un prieten din Bucuresti cunoscut tot pe aplicatie dar eu m-am indragostit de asta de 22 de ani.
-problema e ca acest prieten ma place mult si i-a spus si mamei lui despre mine si parintii lui stiu ca vorbim.
Iubitul meu actual nu i-a zis tatalui sau despre mine sau mamei lui.L-am intrebat cand peste un an o sa le spuna? Deja sunt 3 luni imediat.
Ma enerveaza ca tine tot asa secret, nu imi scrie, nu ma mai suna...
Iar acest baiat imi scrie in fiecare dimineata si e cu totul altfel.
PROBLEMA MARE- As vrea sa merg de Craciun la Bucuresti...
iubitul meu nu e foarte incantat nici nu zice nimic cand vorbesc despre asta
Stiu ca daca merg sa ma vad cu iubitul meu iar nu va putea ramane peste noapte si iar va baga scuza
,, NU MA LASA TATA,, si probabil nici in Decembrie nu va stii familia lui ca eu exist. Uneori simt ca isi bate joc de mine.Nu e ca voiam sex cu el sa ramana peste noapte, dar m-am simtit super singura data trecuta la cazare.Si uneori il simt ca se comporta ca un prieten distant.
Deci eu ma gandeam daca merg sa ma vad cu alt baiat la Bucuresti cu acel prieten(ne-am mai vazut e foarte ok) daca ma vad cu el in cazul in care iubitul meu tot nu imi scrie(numai odata la 8-12 ore)nu ma suna...E GRESIT?
Este gresit sa cauti ceva mai bun cand esti cu totul luata de buna sau de proasta?

18 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Cum dau doamne toti pampalaii de fete bune ca tine? laughing
Mi-a iesit ce sa fac, ca nu e prima oara cand vad baieti care nu apreciaza o fata buna, nu te merita.

| brokxy explică (pentru MarianWLF):

M-a părăsit sad...

| MarianWLF a răspuns (pentru brokxy):

Imi pare rau sa aud asta dar e un lucru bun dat fiind comportamentul lui. Nu iti pot spune "lasa ca vine altul mai bun" deoarece e foarte greu sa dai de un om bun uitandu-ma in jur, doar incearca sa ai si mai multa grija de tine de acum incolo.

| sweetys a răspuns:

1. Deja e gresit ca a trebuit tu sa bati 12 ore pe drum, puteati sa va intalniti la jumatatea distantei.
2. Sa fim serioși la 22 de ani sa nu ai voie sa iesi din casa pana dupa masa, deja e suspect.
3. Daca te cauta din cand in cand, sigur nu esti o prioritate pentru el.
Asa ca eu zic sa iti cauti pe cineva care te apreciaza. Si nu mai face compromisuri de genul, tu stai 12 ore pe drum, iti cauti cazare etc. Nu merita atata efort din partea ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Poveste cusuta cu ata alba, ca nu exista parinte care sa-si ina baiatul legat in casa, dar sa-l dea drumul pe strazi numai noaptea.
RElatia asta pute a ceva ilegal si minciuni.

Eu zic sa stai acasa la tine, sa petreci cu familai si eventual sal inviti pe el la tine, s avedem daca se deplaseaza sau ami inventeaza alte minciuni.

| dullcat a răspuns:

Buna.Relatie in care v-ati vazut numai de 2 ori in viata reala, la distanta? Suna a ceva fortat si tras de par, construit pe valori care nu sunt deloc solide, stabile.Nu il lasau parintii sa iasa la 22 de ani? Cand am citit a trebuit sa ma asigur ca nu scria de 12 ani.Din ce ai relatat mai departe nu pare deloc sa ii pese de tine asa cum tie iti pasa de el.Scrie-i ca tu nu esti intersata de chestia asta dubioasa, incerta pe care o aveti in prezent, prin urmare fiecare trebuie sa isi vada de drum.
Si da, incearca-ti norocul cu celalalt baiat, care se comporta, cel putin din punctul meu de vedere, mult mai adecvat, mai ales acum la inceput cand totul se presupune ca e roz si frumos.Have fun dar fii si cu capul pe umeri.

| relian a răspuns:

Esti in limba dupa barbati, dar dupa aia mai aratosi, mai atragatori, ei uite ca tocmai aia or sa te linisteasca, te baga in sama asa cum bagi si tu in sama pe ceilanti, pe ala ce spui ca este atenta cu tine.

Asa cum tu nu il placi prea mult pe baiatul nr 2, la fel asta care e nr 1 pentru tine, nu-i prea curios de tine, pentru el tu nu esti nr 1 laughing cam asa sta situatia, daca intelgi ce zic.

Te tine si ela colo, sa mai faca un sex, sa nu fie singur, chiar si asa virtual. Poate ca intre timp mai are si pe alta, se mai vede si cu alta, omu tatoneaza terenu, cauta sa vada care ar fi mai buna pentru el.

Tu stai prin gari si faci frigu laughing las ca e bun, o sa te lase asta, dupa o sa-ti cauti altul, dupa care veiu fi la fel in limba si coate, alergi dupa barbati ca musca la rahat laughing
Eu zic sa nu mai faci asa, nu da bine deloc, chiar de iti place de cineva a sa mult, nu arata, fii mai ascunsa, altfel ala o sa v ada si te va invirti asa cum vrea el.

| brokxy explică (pentru relian):

Mda... S-a despărțit de mine să se întoarcă la fosta☠️?‍♀️

| relian a răspuns (pentru brokxy):

E bun, asa este mai bine, cel putin nu tea tinut mult timp, cu anii apoi sa te lase, pentru ca asa ar fi facut, asa sunt oamenii genul asta, asa esti si tu.
Tu o sa faci exact ca si asta care te-a lasat, daca te duci acu dupa celalalt, te asigur de asta.O sa te duci cu el, iar cand apare altul mai aratos, l-ai si lasat.

Asa ca cel mai bun, sa nu deranjezi pe nimeni, sa nu ranesti pe nimeni, stai singura, cand apare unu cum a fost asta ce te-a lasat, te bagi, daca merge, merge, daca nu urmatoru, dar cel putin stii ca nu ranesti tu oameni, asa cum sa zic, ca tea ranit asta pe tine acum.

Legat de tien, nu te mai du tu dupa barbati la sute de km, indiferent cum ar arata acel barbat, daca vrea sa te vada, sa vina el la tine.
Nu spun asta pentru ca as fi eu de moda veche, nu-i vorba despre asta, este vorba ca o femeie singura, o fata singura e destul de ficicl, periculos sa mearga asa cum ai facut tu.

Pentru un barbat, ala poate sa seta si oriunde, nu se leaga nimeni de el, despre asta e vorba. Daca era la tine in oras, nu era problema, mergeai acolo, dar nu asa sa stai prin frig si la distanta de pfff nu esti sanatoasa laughing
Daca te mai cauta nu-i mai raspunde, o sa faca la fel si altadata, stai linistita ca nu ai 80 de ani sa spui ca nu ai barbat ce te faci.

Nu mai trimista ca oricum n-a fost cine stie ce, doar ce ai vorbit cu ala 3 luni, si alea pe net, v-ati vazut de 2 ori, e mai nimic.Bine daca tu ai simtit ce spui, asta e dezavantajul tau, asa sunt`eam si el pentru fosta, aia l-a luat inapoi, dar nu pentru mult timp, o sal lase aia iar, asa ca tu sa nu cumva sa mai vorbesti cu el.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu!
Vreau sa te felicit pentru decizia luată happy
Fără mișto.
Daca asta cu care ești împreună nu știe să te aprecieze, doar nu-i aparții lui sa nu poți face ce vrei+că dacă nu te simți în largul tau cu el sau nu-l mai simți așa cum tu ai vrea sa fie (drăgăstos etc), nu are niciun rost să îl mai aștepți pe el.
Daca nu știe să te aprecieze, o să se uite după tine implorându-te sa te întorci, acum, eu unul nu m-aș întoarce la cineva care baga scuza "nu mă lăsa tata"
Adică dacă tu ai venit de unde ai venit pentru el și el nu e in stare sa fie ok cu tine si macar de bun simț sa aprecieze gestul, pai pa nene! Timpul nu sta după nimeni!
Eu îți recomand cu mare căldură sa te duci unde te simți iubita și apreciată! Meriți asta!
Baftaaaa! Sper sa iasă ceva frumiii!❤️

| carevaescu a răspuns:

Oricare ar fi deciziile pe care le iei, fii întotdeauna sinceră și transparentă. Nu ține deciziile tale un secret.

| Miruna333 a răspuns:

1. Dupa cum s-a spus, nu e deloc ok sa te duci la un baiat si sa bati atata drum. Baiatul vine la fata
2. Nu se pricepe sa minta, putea sa gaseasca orice alta minciuna plauzibila. Si tu ai si inghitit-o, nu neaparat ca l-ai crezut, insa ai acceptat. Nu il lasa din casa pana dupa masa la 22 de ani? Nici la 5 ani nu ai interdictia asta laughing
3. Tot tu ai mers la el...El nu se poate deplasa? Total gresit, doar tu faci eforturi
4. Iarasi a bagat minciuni cu tata. Ce tip nu ar accepta invitatia asta? Sa fii la el in oras si sa te lase singura la hotel. Presupun ca hotelul tot nu l-ai platit.
5. Nu vede ceva serios intre voi, pana la urma e o joaca online in care el raspunde O DATA la 8-12h si va vedeti O DATA. Normal ca nu ii spune familiei despre tine, nu ma mira.
Cand ai o relatie serioasa, nu te rogi de acea persoana sa le spuna parintilor, acest lucru vine de la sine. Fiecare pesoana este diferita si are relatii diferite cu parintii lor, nu toti le impartasim relatia dupa o saptamana sau dupa 3 luni. O facem cand simtim.
6.,,Ma enerveaza ca tine tot asa secret, nu imi scrie, nu ma mai suna'' Ce nu este clar de aici? Isi bate joc si nu te vrea. Cand un om se comporta intr-un anume mod, crede-l si accepta. Nu te lupta pentru a il schimba.
7. As vrea sa merg de Craciun la Bucuresti...
iubitul meu nu e foarte incantat nici nu zice nimic cand vorbesc despre asta. Nu are rost sa mergi, nu te vrea acolo.
8.,,Uneori simt ca isi bate joc de mine'' Daca ai fi fost cu cineva serios, nu ai fi simtit asta. Normal ca isi bate.
9.,,Nu e ca voiam sex cu el sa ramana peste noapte'' Nu ar fi fost vreo problema sa vrei sex, nu trebuie sa te justifici.
10. Corect ar fi sa te desparti de el ca oricum iti pierzi timpul si banii.
Elimina-l din viata ta si cauta ceva mai bun. Cauti ceva mai bun in timp ce mergi cu trenul 12h pentru a vedea un incompetent? Asta e gresit. Gresit pentru tine. Fii corecta cu tine in primul rand.

| Celdrept a răspuns:

Tu ești bolnava cu capul nu proastahee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celdrept):

De ce?

| Celdrept a răspuns (pentru anonim_4396):

De treflawinking

| hipotronic a răspuns:

Hei!

Efectiv mi se rupe sufletul să văd că ți se întâmplă asta și meriți enorm de mult pentru ceea ce faci tu!

Băiatul ăla nu dă doi bani pe faptul că tu călătorești 12 ore cu trenul și te mai și lasă în frig, ba mai mult te mai lasă și singură la cazare? Mi se pare de-a dreptul inimaginabil

Eu cred că ai nevoie să te uiți în interiorul tău să vezi ce este în neregulă acolo, care nevoie n-a fost îndeplinită și îți lipsește atât de tare încât ajungi să retrăiești acest sentiment într-un mod inconștient ajungând să aștepți iubire de la cineva care fie își bate joc conștient fie o face din pură inconștiență lucru care nici nu mai contează pentru că deja e mult prea greșit ce ți se întâmplă și mult mai complexă discuția decât aș putea eu să transpun într-un singur răspuns

| Alecsandru322 a răspuns:

Contează și vârstă ta și ce îți dorești! De ce cauți atat de departe la tine în oraș nu sunt băieți?

| AurelAX a răspuns:

Vii la Bucuresti ca vaca la adapat.Stima scazuta fata de tine.