| anonim_4396 a întrebat:

Am niste probleme cu ochii. imi lacrimeaza si ma ustura, nici nu ii mai pot tine deschisi, am luat picaturi, dar degeaba, s a mai confruntat cineva cu chestia asta?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Mister, mister.

27 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

„Plânge ochiul"...și nu e de la curent.
Pune o felie de cartof pe ochi sau o comprensă cu apă sfințită ori spirt.

Iar mâine neaparat te duci la medic! El va știi ce e mai exact și o să-ți dea o trimitere!
Ai grijă, nu e de jucat cu asta...și picăturile pntru ochi nu sunt așa bune!

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Multumesc de raspuns, dar ce treaba are apa sfintita cu lacrimatul ochilor

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă gândeam că n-o să-ți convină probabil, dar ajută.
Ți-am spus, poate nu e „boală"... tocmai de aceea am adus vorba.

Îmi pare rău dacă te-a deranjat, am încercat să ajut.
Numai bine!

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Nu m-a deranjat deloc

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci mă bucur!

Nu uita și de o vizită la medic.
Să te faci bine.

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Multumesc.,oricum m a mirat sa primesc un sfat, cu apa sfintita de la cineva care are are nick name ul, diabla laughing

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Da.numai mistere pe lumea asta

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu fi rău.
Să ai grijă de ochișorul tău.

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

De fapt ochisorii, cred ca am nevoie de ochelari, am mai purtat unii pentru ochi obositi, da' mi s au rupt

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

A da, știam doar pentru un ochi.
Nu se știe...dar mai întâi mergi la medic pentru un consult, poate îți va da picături mai bune sau o trimitere la oftalmologie.
După vei decide dacă ai nevoie sau nu de ochelari...să sperăm că nu și că totul e bine!

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Ok.,multumesc

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

happy

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Good night

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Somn pufos!

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Mulţ, da' nu prea am eu somn pufos, poate somn zbuciumat

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine nu te lasă să dormi?

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Asa dorm eu, ma culc la un capat, ma trezesc la alt cap, sau la mijlocul patului

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai chinuit așa...la fel îmi place și mie. Cred că din cauză că dormim singuri. Sigur.

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Mie imi place sa dorm singur

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Și mie dar uneori mi-e cam frică... înțelegi tu.

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Chestia asta cu frica e de la stres, adica te sperii mereu, dar in gand, cred, mie nu mi e frica, poate putin cand e iarna, viscol, s a luat lumina, si se aude o scartaietura si se vad umbre la geam

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Haha...asta e. Suntem mari.

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Probably

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Mister, mister.

| rem1x70 a răspuns:

Frate nu aici se posteaza chestii din astea banale ce ne intrebi pe noi du-te la doctori ca ei stiu cel mai bine big grin

| uiteasa a răspuns:

Daca esti din Bucuresti du-te la spitalul de urgente oftalmolofgice, iti vor rezolva ei problema si rapid si gratis, sa ai buletinul la tine (https://maps.google.ro/......ttps?/maps

daca nu esti din Bucuresti iti sugerez sa mergi la un medic oftalmolog, va stii cu siguranta ce problema ai smug

| username97 a răspuns:

Poate că "te-a tras curentul" sau poate ai o problemă de sănătate mai serioasă. Cel mai bine ar fi să mergi la un doctor ca să îţi recomande cel mai bun tratament pentru problema ta.
PS:Categoria aleasă de tine nu este potrivită pentru întrebare şi poate că astfel nu vei găsi cele mai bune răspunsuri.

| EOsO a răspuns:

Ori ai alergie la ceva ori ai conjunctivita.Mergi la oftalmolog ca te rezolva repede decat sa stai cu stresul ca cine stie ce-o fi.