| Andreiu68 a întrebat:

Am o dezamagire mare in privinta fetelor! Desi am,, o varsta", 20 de ani nu am avut niciodata o relatie, un sarut sau alte chestii de genu. Nu pentru ca nu am cautat si am stat ca sa vina fetele la mine, ba chiar am incercat sa vorbesc cu cateva fetisoare. Cred ca am vorbit in total cu vr-o 14-15 fete pana la varsta asta, dar cu toate astea nu s-a legat nimic. Din aceste 14 fete, 5 le-am cunoscut in realitate, dupa am inceput sa comunic cu ele pe Facebook, dar nimic. Vorbeam 3-4 zile si dupa o terminal cu ele. Se vedeau ca nu par interesate, vorbeau scurt si la obiect, numai eu le intrebam, ele raspundeau sec. Si cu restul fetelor, 10 la numar, pe ele le-am,, cunoscut" de pe Facebook. Si cu aceste fete aceeasi poveste.Am un prieten si acum cateva zile am fost cu el in oras ca sa se vada cu prietena lui(el a insistat ca sa vin). Stand cu ei, acest prieten isi batea joc si ii adresa cuvinte jignitoare, iar aceasta fata nu facea nimic. Dupa cand am plecat inapoi acasa i-am spus prietenului meu de ce ii vorbeste asa si a impins-o, iar el a raspuns ca isi bate joc de ea, nu vrea decat sa o f##ă, el asa face cu toate fetele.( In trecut, prin octombrie 2017 eu am vorbit cu aceasta fata pe Facebook si mi-a spus ca il cunoaste pe prietenul asta al meu si nu ii place deloc de el ca si comportament si este o jig***e de om si nu are ce sa vorbeasca cu el, ca acest baiat s-a luat de ea candva ca nu stiu ce, dar uite ca sunt impreuna acum...) Si a dracu faza ca este cu fata asta impreuna, cei drept de putin timp( 1 luna), dar mai vorbeste cu 3 fete pe langa ea si se vede si cu ele.Adica nu stiu cum ii iese,nu este un fotomodel baiatul de are atatea fete,este sa zicem asa si asa ca aspect fizic si chiar vorbeste si se vede cu fete frumoase. Nu stiu ce are el de oferit acestor fete,mai ales ca are comportamentul pe care-l are si mai are si vicii( fumeaza, consuma alcool, ocazinonal si droguri, jocuri de noroc, nu are o situatie familiara buna sau financiara si altele). Pe langa prietenul asta al meu, mai am inca 2 prieteni care la fel si ei, acelasi obiectiv si aproape acelasi comportament.Le-am spus cum de fac si reusesc ca sa iasa in oras cu asa fete, adica fete mai mult decat ok, iar ei au raspuns ca simplu, vorbesc cu ele 2-3 zile si dupa se vad, iar eu faceam la fel, vorbeau 2-3 zile dar nimic, nu dau de o fata. Iar prietenii astia a mei nu dau si ei de o fata,dau de mai multe fete si isi bat si joc. Nu sunt urat de nu iese nici o fata cu mine in oras, sunt simpatic si dragut dupa spusele mai multor fete,nu am cosuri sau acnee ca sa par urat, un ten facial curat, ma duc prin cafenele, cluburi nu sunt in antisocial, am ochi albastrii, 1, 71m inaltime arat binisor( am facut sala de forta cam un an si un pic) box de performanta, ma imbrac bine,tuns,pensat, cu simtul umorului,am terminat scoala la un liceu bunicel din oras,nu fumez, alcool consum la o petrecere atata, am permis, acum lucrez, am reusit sa imi cumpar propria mea masina, stau singur( nu in chirie, parintii mei mai au un apartament la 10 minute distanta de ei si mi l-au dat mie cu scopul ca sa platesc eu utilitatile si chiat ma descurc si imi raman si niste banuti chiar buni sa ii pun deoparte si sa ma descurc). Adica pot oferi tot ce ii trebuie unei fete( atat material si sentimental) am de oferit mult mai multe decat ce au de oferit prietenii mei. Nu este vorba ca poate nu stiu eu sa vorbesc cu o fata, ma descurc bine,am acele,, cuvinte magice si vrajeli",, stiu cum sa o iau" stiu cum sa ma comport nu asta ar fi o problema, dar nustiu..cu toate astea nimic. Am o verisoara de 18 ani care este plecata din tara si mai vorbim si la un momentdat imi spune ca ar vrea sa isi gaseasca pe cineva asa ca mine, ca si comportament, sunt un om minunat, am sustinut-o cand a fost nevoie, si-a redobandit increderea in ea datorita mie cică si multe altele. Poate gresesc undeva sau poate nu e facut sa fie acum. Si in acest moment daca ma gandesc la prietenii mei cum procedeaza cu acele fete, ma gandesc oare de ce stau impreuna acele fete? Oare nu isi dau seama ce ii face si ca isi bate joc de ea? Pana la urma cred ca si lor le place. Ce credeti? eu sincer nu mai am nici o speranta-n mine, ma simt,, al nimanui". Poate am mai pus aceasta intrebare zilele trecute, dar nu am primit raspunsuri certe si nu m-am lamurit.

13 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Esti prea plicticos, uite o sugestie incearca o figura cu o prostituata, poate dupa ce ti-o tragi prima data prinzi curaj si numai esti molau, bafta!

| Andreiu68 explică (pentru SG1995):

Frate, nu mai sunt virgin, ppate ca pare ciudat dat nu mai sunt de la 17ani, ca si plicticos nu sunt, nu ma consider si nici prietenii mei, sunt un tip amuzant si deschis

| SG1995 a răspuns (pentru Andreiu68):

Nu e deloc ciudat, apai nu stiu bro, poate esti tu prea timid, sau asocial. Material stai bine? Crede-ma o tipa se uita altfel la tine daca ai un job.

| Andreiu68 explică (pentru SG1995):

Nu stiu frate ce am, am 20 de ani, muncesc, am reusit sa imi cumpar o masinuta, stau singur intr-un apartament cu 2 camera, nu in chirie, ma descurc cu utilitatile si raman si niste bani sa ii strang, aia este, nu e sa fie.Am o situatie materiala ok, nu traiesc de pe azi pe maine cum se spune. Imi accept soarta si poate o sa fie pe viitor.

| RobertMoon a răspuns:

Frate, acum depinde și de ele ce fel de băiat le place, poate că nu ai găsit pe cine trebuie, eu de exemplu am fost cu cineva, acum nu mai suntem și vorbeam mereu și chestii, apoi am incercat sa vorbesc cu o fata care era pe lângă fosta urâtă rău, rockerita gen știi și tu acel tip doar așa pentru a pierde vremea și ce crezi, se pare că ei nu-i placea de mine sau cine știe ce gânduri avea, deși eu mă așteptam să vrea sa fim împreună, mă rog, acum nu face din asta o tragedie, sunt mulți în situația ta, să știi că dacă ești cu 3 fete ești degraba, probabil nu te ajuta cu nimic și nu vei rămâne cu niciuna sa fii fericit, ai răbdare, toate la timpul lor pentru fiecare, îți spun din experiență că e bine sa fii singur și mult succes pe viitor, și apropo, încearcă să scrii mai puțin la întrebare pentru că dai multe detalii nefolositoare, iar multi nu îți vor răspunde deoarece se sperie de cat de mult ai scris.

| Andreiu68 explică (pentru RobertMoon):

Am sa iti ascult sfaturile. Si cu scrisul mai putin am zis sa incep cu toata povestea de la cap la coada si detaliat fiindac unii mai ma intreaba anumite detalii dupa si trebuie sa le explic, asa ca le-am lasat pe toate deagata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prea "nice" fi mai arogant, si fara Facebook acolo nu prinzi peste, doar daca ai popularitate si poze smechere.

| Andreiu68 explică (pentru anonim_4396):

Am decis de mai mult timp ca sa las Facebook-ul si sa inerc in realitate dar nu pot face pentru ca nu mai am nici o incredere in mine, simt ca iar o dau in bara. Cu popularitatea stau ok, adica in cartierul meu si inca alta 3 cartiere de pe lamga minr sunt popular. Imi stie lumea,, de nume" si ii stiu pe toti de la mic 10-11ani pana pe la 50 de ani, si asa pe ici pe colo prin cateva colturi ale orasului mai ma cunosc, pe Facebook am poze ok, nu artistice, poze ok si decente fac pe cel putin 120 like la poze( asta conteaza acum, ca sa fii popular mai nou laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreiu68):

Daca le abordezi doar online isi dau seama ca iti este frica de respingere, si eu habar nu am cate fete am pierdut din cauza ca nu am avut tupeu in real sa ma bag cu ele in seama si le trimiteam mesaj pe Facebook, crede-ma prindete de testiculelaughing si bagate in seama in real o sa aprecieze macar ca ai incercat, oricum te vei trezi cu refuzuri de nu poti duce rolling on the floor dar macar incerci pana la urma e imposibil sa nu gasesti pe una.

| Eduard196 a răspuns:

Ti-am zis sa cumperi ghidul ala, nu vrei. Si eu l-am luat cand aveam nevoie. Ti-am trimis mesaj nu vrei sa raspunzi sau sa asculti. De ce te mai plangi ca nu reusesti sa ai relatie?

| Andreiu68 explică (pentru Eduard196):

Lasa-ma frate, dau 100 lei pentru ce? Ma *** in ea carte, ma duc eu acum sa caut cartea sau sa dau comanda, si dupa stau 5 luni sa citesc cartea, mai bine stau asa, incerc pe barba mea.

| Eduard196 a răspuns (pentru Andreiu68):

Atunci incearca pe barba ta. Dar macar fii barbat!

| YDEmi a răspuns:

ILuis are dreptate.am 19 si sunt singur si momentan e destul de k happy nu tr sa iau cadouri flori etc.tin banii pentru mine si e foarte bine.pana voi gasi pe cineva ca pana la urma tot trebuie e destul de funny si singur
Bft!