| anonim_4396 a întrebat:

Am o framantare. Sunt intro relatie cu o fata de 2 luni, ea are 18 ani iar eu 17. O avut o relatie de 3 ani (a inceput prin cls a 8a si in prin a 10a s-au despartit) cu un alt baiat, unul cu care sia inceput viata sexuala. Acum, acesta dupa un an si jumatate de cand s-au despartit o cauta. Am acceptat ca ea nu mai este virgina, nu ma deranjeaza asta incat sa nu pot trece peste, dar tot nu pot sta prea linistit stiind ca ala o fost acolo, au avut nu stiu ce fantezii si ala o profitat de ea (baiatul ala era mai mare cu 10 ani si dupa ce fata sia inceput viata sexuala cu el, la o luna aproximativ, a inselat-o cu varsa)...

Eu tin la fata asta cu adevarat, tin mult la ea, si acest lucru nu ma impiedica sa continuii relatia nici de cum, dar totusi am si eu sentimentul ala ca fata pe care o iubesc a fost folosita si lasata asa, amanet cum se zice; probabil baietii ma vor intelege mai bine dar sper ca si fetele ma vor intelege.

Ceea ce vreau eu este un mic sfat, cum sa trec mai usor peste gandul asta, peste curiozitatile mele gen "ce fantezii au avut oare? cum a convinso?" etc.

Ea la iubit pe baiatul ala, si tot ea zice ca si el a iubito dar din cele aflate eu nu cred asta, o data ce la o luna dupa ce s-a culcat cu ea a inselat-o cu verisoara ei...

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Eu zic sa ai o gandire matura.Nu conteaza ce a facut ea in trecu.E cu tine, tine la tine, te respecta ce altceva ai mai putea sa-ti doresti?
Fi multumit ca sunteti impreuna si ca nu te-a abandonat pentru el.In loc sa-ti continuii viata, stai si te amagesti cu ganduri si lucruri care oricum nu se vor schimba. Apreciaza ca a fost sincera cu tine.Respect-o! Iubeste-o!

7 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Multumesc frumos pentru fundita!

| Jony123 a răspuns (pentru irina20):

Cu placere. poate poti continua cu un sfat, cum sa fac sa trec mai usor de grijile astea... :/

| irina20 a răspuns (pentru Jony123):

Nu te mai gandi, pur si simplu.Stiu ca e greu sa-ti scoti din minte.Dar atunci cand iti vin idei si ganduri urate, fa ceva jucati-va, gadil-o sarut-o discutati ceva. daca esti singur asculta muzica, joaca-te suna pe cineva.fa orice sa nu te mai gandesti. Functioneaza, crede-ma! Pupik.

| Jony123 a răspuns (pentru irina20):

Multumesc!
sincer abia astept sa o vad luni dimineata big grin big grin

| irina20 a răspuns:

Cu multa placere!

| Miky1 a răspuns:

Sincer..nu o sa mearga. Fata e prea matura pentru tine.Ma anunti daca m-am inselat peste..sa zicem 3-4 luni

| Alinutaaaaaaaaa a răspuns:

Pai,este trist ca baiatul a profitat de ea. Dar, odata ce era mai mare cu 10 ani decat ea, si nu aveau planuri de nunta nu trebuia sa ii se daruiasca lui.Dar daca i-a picat in plasa, ce sa facem..Nu trebuie sa te framante ganduri, trebuie sa o sprijini si mai mult acum ca ai aflat asta si sa o iubesti cat mai mult! Sper ca te-am ajutat.winking