| anonim_4396 a întrebat:

Hei happy
scriu aici pentru ca nu prea am cui sa spun, nu prea sunt multe persoane in viata mea in care sa am deplina incredere sad
sa zic despre mine happy :
am 14 ani, mama m-a parasit cand aveam 9 ani, dar inca o mai vizitez si vorbesc aproape zilnic cu ea, nu am multi prieteni buni, vreo 3, dintre care doi sunt virtuali, am avut multi prieteni (iubiti) si asta pentru ca simteam sa am pe cineva aproape, dar desigur, ma lasau cand tineam mai mult la ei, acum am un prieten foarte de treaba, e mai mare ca mine cu un an si 3 zile (batting eyelashes ) suntem impreuna de 3 luni, tine la mine, si eu la el, ne certam, ne impacam, dar ne iubim foarte mult happy, dar sincer, inca nu am trecut peste fosta relatie sad
totul a inceput acum 1 an si 2 lun happy ne-am intalnit, ne-am placut, pot sa zic ca a fost dragoste la prima vedere (pentru mine) happy ne-am certat prima data pe 13 noiembrie 2011 sad pentru ca a crezut ca l-am inselat, apoi ne-am impacat si ne-am despartit iar de prin aprilie, cand un prieten de-al nostru mi-a zis ca are pe altasad, evident, el nu a recunoscut. si am zis sa-i mai dau o sansa. apoi am aflat ca a fost impreuna cu verisoara mea broken heart si iar ne-am despartit sad si ne-am impacat iar, pentru ca un prieten de-al nostru a insistat, pentru ca se vedea ca eram nefericiti amandoi, prin mai iar ne-am despartit, si am stat asacam o luna, eu m-am combinat cu altu` care era prieten cu el. apoi mi-a zis sa ne impacam si eu, ca o fraiera ce sunt, l-am lasat pe baiatul ala pentru el. apoi, s-a despartit iar de mine. si peste cateva zile iar ne-am impacat, sigh apoi ne-am despartit de tot, si m-am combinat cu baiatul cu care sunt impruna acum happy, dar acum o luna thinking parca, cand m-am despartit (pentru un timp) de baiatul asta, iar m-am impacat cu el, si s-a despartit de mine pentru ca eram geloasasad si na. m-a lasat. si m-am impacat cu cel cu care sunt impreuna happy. dar acum am ramas amici sad si ma doare rau crying vorbeste cu mine mereu, si mi-e dor de el mai mult ca oricand crying si nu stiu ce sa fac. eu il iubesc pe baiatul asta cu care sunt impreuna sigh nu l-as lasa pentru nimeni sad dar imi vine sa renunt la tot pentru ca nu mai pot sa stau asasad plang in fiecare seara si nu pot sa spun nimanui sad nu pot sa mi-l scot din cap sad si de cateva zile, vorbeste cu o colega de-a mea cryingsi ea imi zice mie tot ce vorbesc eicrying( si ma doare al naibii de tare sad luni am inceput sa plang la scoala sad au ras toti de mine crying si imi e tot mai greu, prietena mea cea mai buna s-a distantat foarte mult de minesad si nu prea pot sa zic ca mai am chef de nimicsad
imi spuneti si mie ce pot sa fac? puppy dog eyes nu stiu ce sa fac acum, doare tot mai tare broken heart

11 răspunsuri:
| RoseOfTheFire a răspuns:

Hey dar nu reactiona asa pentru ce pentru un baiat da-l incolo mai gasesti inca zece ca el care sa stea cu tine pentru un timp dupa cand se plictisesc cauta pe alta si iar te lasa asa sunt baietii treci peste nu e primul si nici ultimul nu sunt o problema baietii. happy

| diia29 a răspuns:

Acum iar mi-a trimis mesaj crying imi vine sa-mi tai o mana sad

| GЯingo a răspuns:

Viaţa-i simplă, noi o complicăm, şi de ce? Nu-ţi mai complica viaţa, nu mai "alerga" după nimic momentan, ia o pauză happy O să fie bine!

| diia29 a răspuns (pentru GЯingo):

De la ce sa iau pauza? nu prea am la ce. la prieteni? oh go on

| GЯingo a răspuns:

Hei,calmează-te,intinde-te în pat,undeva,şi relaxează-te, nu mai fi aşa "incordată", glumeşte un pic cu viaţa, nu crezi că nici ea nu-i prea fericită? Eşti plouată ca o zi de vară, capu' sus! happy

| diia29 a răspuns (pentru GЯingo):

Nu pot sa tin capu' sus, pentru ca doare prea tare, am incercat sa trec peste, dar nu pot sad tptul imi aminteste de el, viata asta afurisita imi distruge toate sperantele la fericire, am incercat sa imi ascund sentimentele fata de el tot timpul asta, dar nu pot atata timp cat toata scoala vorbeste depre el, acum vorbesc cu el prin mesaje, i'a zis o colege de-a mea ca am plans pentru el sad si na', se simte naspa. sad
si am incercat de multe ori sa stau linistita in pat, dar ma uit la telefon, la calculator la tot din casa mea si imi aduce aminte de el sad

| TPT a răspuns:

Buna
e prea devreme pentru asa absurditati...
esti la o virsta fragila cand stiu ca toate astea au un efekt negativ asupra ta, dar trebuie sa fii tare si sa nu ei in konsideratie toate aberatiile astea...pentru ca te asteapta multe.Viata e sufiecient de dura si cu multe obstakole.Nu trebuie sa te opresti aici!
Fii tare, nu avea incredere decit in tine.
Tu insuti o sa-ti fii mereu de ajutor si nu o sa te dradeze instinktul niciodata...
Sukcese laughing)

| diia29 a răspuns (pentru TPT):

. sincer, sunt tare, dar nu pot sa uit o persoana pentru care mi'as da si viata, el acum imi zice sorasad ce sa mai fac eu acum... am un baiat minunat, care ma iubeste si eu ce fac?! ma gandesc la fostul sad nu pot sa mai fac nimic, e ca si cu mi; am distrus toata viata, cel putin asa simt sad

| TPT a răspuns (pentru diia29):

Deai sti kit de greu imi este si mie...
si cite mi s-au intimplat.dar incerc sa trec peste
trebuie sa pretuiesti la timp ceea ce ai pentru ca mai apoi poate fi prea tirziu.
si apropo:nu ti-ai distrus viata, aceasta ce ti se intimpla e trecator, pentru ca esti inca mica si o sa ai parte de multe in viata
o sa fie bine
o sa vezi happy

| diia29 a răspuns (pentru TPT):

Am avut pana acum multe in viata, dar nu lucruri bune sad
mi'e greu sa cred ca o sa trec peste, intr'un fel nici nu cred ca vreau sad daca as trece peste ar insemna sa-l uit, si nu vreau asta sad

| TPT a răspuns (pentru diia29):

Nu vrei sa il uiti?
cred ca glumesti)
poate ca nu esti sigura de ceea ce vrei cu adevarat...
vei creste si o sa privesti din alt punct de vedre toate astea si...te asigur ca o sa rizi te tine :d
asa suntem toti1
kapul sus)