| source a întrebat:

Am o intrebare, de cateva zile, saptamana, m-am desp de prietena nu mai conteaza acum motivele si vorbeam intre timp si inainte cu o fata care era din gasca, vorbeam intr-o seara si vedeam ca ne placem reciproc si tineam chestia asta intre noi, pana cand am deschis subiectul, chestia e ca ea are un prieten de 1 an si ceva; vorbisem pe mess cu fata asta care o plac ca sa ne intalnim in secret duminca ca ne era dor reciproc nu mai puteam, dar m-am gafat eu sambata trebuie un sms in timp ce era prietenu si el a facut o criza de gelozie si de atunci nu am mai vorbesc cu ea, ea ma place ff mult si eu la fel, si spunea ca ar fi in stare sa-l parasesca pe prietenul ca sa fie cu mine; si nu am primit de 2 zile nici un semn de viata de la ea, si mi-e dor ff mult de ea ce sa fac?

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Pai vb cu ea si spune-i ca vrei sa fi cu ea. asa ea il paraseste pe ala cum a spus si snteti impreuna si gt.

| source explică:

Pai vineri am vorbit deschis si am lasat frau sentimentelor daca pot sa zic asa, si sambata m-am gafat cu un sms si el a facut criza de gelozie si duminica trebuie sa ne intalnim in secret, poate trebuie sa am rabdare dar ma oftic ca m-am gafat cu sms daca nu-l trm ne intalneam poate iese altfel, asta e cine stiebig grin

| rolly3342 a răspuns:

Sa o sugi cuiva, sa iti treaca dorul.

| Sultana_4823 a răspuns:

Nu prea am inteles ce vrei sa spui.

| DeyuDeea a răspuns:

Poi nu o cunosc si nu am dreptul sa o judec pe "prietena ta" dar de ce nu l-a parasit deja pe prietenul ei sa fie cu tine daca te place asa de mult?
Cel mai bine e sa astepti inca un timp.las-o pe ea sa te caute daca nu te cauta inseamna ca ceva a intervenit sau poate nu stie cum sa reactioneze! Lucrul cel mai istet e ca ea sa se hotareasca cu cine vrea sa fie, sa nu va raneasca pe amandoi (actualul ei prieten si pe tine).
Nu lasa ca acesta problema sa te afecteze si sa cazi in depresie!
Ai grija de tine si gandeste limpede! Bafta!

| pikachu_6526 a răspuns:

Pai...du-te la ia acasa sau nu stiu vb cu gagikasu ca sunt glume intre voi si impaco stai mai mult cu ei 2... thinking si dpa incerci o relatie cu fata, poate e bun sfatu, nu stiu thinking