| baiatulbaiatbaietel a întrebat:

Sall TPU
Cred ca asta e dilema zilelor mele de adolescenta laughing
Stiti voi cum este sa iti placa de o fetisoara foarte mult, indragostit lulea.
Cunosc o fata cam de 2 ani de zile
Prima data s-a combinat cu un amic de al meu
Nu am zis nimic
Dupa ceva timp mi am dat seama cat de fraier sunt si am tot asteptat sa se desparta
Toate bune si frumoase,s au despartit intr-un final,am asteptat ceva timp sa vad daca se mai baga in seama sau isi dau vreun semn reciproc dar nimic.
Eu eram prieten cu ea
Mai ne vedeam prin oras
Mai la o barfa, mai la una alta, intelegeti voi.
Ce povestesc acum se intampla acum vreo 8-9 luni.
Am incercat sa o combin,ne intelgeam bine,vorbeam mult si in mediul virtual,ba chiar am scos o in oras,am si dus o acasa,etc etc.
Cand totul parea extrem de frumos si urma sa mi impartasesc sentimentele mele "sincere si pure" pentru ea,poc, avea iubit.
M am suparat si n am mai vorbit cu ea nimic nimic pana prin august acum inainte sa inceapa scoala.
Recunosc ca inca imi place mult de e, desi am mai fost cu vreo 3 fete de la incidentul din iarna.
Acum are alt iubit,dar din cate am auzit eu se cam cearta deoarece el este cam rau si cam superficial.
Inainte nu ne salutam pe strada daca ne vedeam,dar intr o zi s-a asezat langa mine si m-a intrebat daca am o tigara sa i dau si ei sa mai stam la o barfa,ca n am mai vorbit de mult.
(Am prieteni comuni cu ea,iar atunci eram in gasca)
De atunci tot facem zile pe snapchat,imi trimite poze,etc,etc,si se uita frumos la mine cand ne intalnim, parca putin intimidata de mine, rusinata chiar.
Merita sa incerc ceva din nou?
(Amandoi avem 16 ani)
Multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca toAta povestea mea de fraier laughing)

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fata aia nu e atrasa fizic de tine,te vede ca un frate atat,isi pierzi timpul, dar poti visa /spera la ea, nu vreau sa te fac sa devi emo, depresiv sa te am pe constinta, dar fetele vad asa baieti
amic /prieten/frate
crush/iubit
ca sta cu tine la barfe nu inseamna ca e atrasa de tine fizic
data viitoare numai fi catelusul unei fete, o fata cand e atasa de tine fizic se comporta diferit

| missfatadelatara a răspuns:

Fraier. laughing

Abia acum începe sa se simte iubirea. Dacă ai așteptat atât pana sa se facă ceva, mai poți aștepta încă atât.

| iamanonima a răspuns:

Pai. probabil a realizat că tu o meriti cel mai mult și că se potrivește cu tine. Dacă tu inca simți ceva pentru ea, merita sa incepi o poveste frumoasă, pentru că din punctul meu de vedere mai bine ești împăcat cu ideea că ai făcut tot ce ai putut, decât să te întrebi mereu "ce ar fi fost dacă?". Mai e o posibilitate, in care ea sa te vadă DOAR ca pe un prieten dar. meh, mă cam îndoiesc. Spune-i adevărul, ce-o fi o fi! Viața e frumoasă, trăiește-o! Baftă!

| RobiLord a răspuns:

Mereu trebuie sa incerci app daca fumeaza si tie nu-ti place las-o sa zboare din inima ta daca esti inpacat cu ea nu-i mai da drumul vb cu ea mult pe mes intalnitiva mai des de astea si dupa o saptamana doua dupa ce v-ati mai apropiat spune-i ce simti fara frica si daca mai are iubit batel baga-l intr-un sac si aruncal pe fundul unui lac
PS:nu esti fraier
Funda?

| baiatulbaiatbaietel explică (pentru RobiLord):

Mai astept raspunsuri, dar o sa te iau in comsiderare
Si app si eu sunt fumator, n are treaba
Sa mai vad cateva raspunsuri, dar oricum mersii!
Ar fi usor daca nu ar avea iubit laughing))

| RobiLord a răspuns (pentru baiatulbaiatbaietel):

Tiam zis
batel baga-l in sac si in rau cu el