| Ale_2200 a întrebat:

Este posibil ca dupa ce un baiat are cea mai lunga relatie cu o fata ( cu bune si rele) si este singura cu care sta sub acelasi acoperiș... Bineinteles NON-stop de nedezlipit... Sa uite dupa o Neînțelegere in care sia facut bagajele si a plecat si părinții lui nici nu mai vor sa auda de fata respectiva (ai lui)... Este posibil sa uite totul intr-o saptamana? Este posibil ca el sa nu se mai intoarca niciodata la ea? Ținând cont ca nu a sters nici relatia de pe Facebook si nici pozele cu ei doi... Si au trecut ceva zile fara ca cei doi sa mai țină legatura...?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

De uitat nu se uita usor, poate lua ani de zile, poate sa nu o uite niciodata. Poate ca de ceva timp nu mai simte nimic pentru fata. Poate ca fata a facut ceva care era inacceptabil pentru el (l-a inselat sau cine stie ce altceva). Ca nu a sters relatia si pozele nu inseamna nimic daca nu a mai comunicat in nici un fel cu fata. Poate se mai gandeste. Nu stim detaliile, fiecare fapt marunt spune cate ceva.

4 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Daca oi fi fost naspa cu el si poate te-ai purtat ca o dictatoare!?
De ce sa se mai intoarca la tine posesivo!?
Cum sa vrei sa il ai doar pentru tine
barbatii sunt animale ca si boii
stii care este boala boului
ia cauta chiar asa se numeste
boala boului este aceea in care un bou daca are o cirada de vaci nu se intoarce la prima pana cand nu face sex si cu ultima
le cunoaste dupa miros
nu stiu cum le tine minte
dar nu o ia niciodata de la capat cu prima pana cand nu a terminato pe ultima.
eu sufar de acesta boala
mai am cativa prieteni care avem toti acelasi sindrom
Lasal sa fie liber ca o sa se intoarca el daca nu il stresezi

daca il stresezi isi aduce aminte ca iai cerut bani si ca i-ai jepcait banii pe care ii gaseai prin buzunarele lui si cu care el visa sa mearga intr-o excapada cu alta
ca asa suntem noi barbatii
strangem bani sa avem si pentru alta poate mai stramta
poate ca tu te-ai largit si omul nu mai simte nici o placere
poate ca nu te speli pe dinti
poate ca te-ai ingrasat
poate ca nu mai vii cu placere sa ii faci ce ii place lui si el trage de tine
poate ca nu te mai ingrijesti
poate ca iai la costat cam mult standardul tau de viata
si asteptarile tale de la detergent pana la chirie sau rate la banca si l-ai obosit rau prin faptul ca tebuie bani pentru curent trebuie bani pentru intretinere trebuie bani pentru pentru pentru bani pentru bani facturi bani bani medicamente bani
si nu l-ai lasat sa doarma l-ai stresat ai facut galagie te-ai foit te-ai dus la baie ai aprins lumina l-ai trezit din somn
trebuie omul sa isi revina si sa isi gasesca pe una care pune jumate jumate cu el sau mai bine si mai relaxant pentru el o sa isi gasesca pe una care nu ii da telefon sa cumpere ceva de mancare mezeluri
ci niciodata nu ii cere nici un fel de ban pentru nimci si nici nu il pune sa faca absolut nimic
si impus ea se daruieste cu tot ce ii apartine fara ca sa il obpasesca cu multe lucruri din care l-ai obosit tu
sa sterga ghiuveta dupa ce se barbereste sa fcurete veceul sa nu mai faca pipi pe capac sa spele cada
sa duca guniul
de ce iti place tie sa fii atat de obositoare!?
Te regasesti in toate aceste ipostaze!
De ce mereu nu are dreptate!?
De ce mereu il contrazici!?
De ce nu il asculti absolut niciodta in togai cum iti explica!?
De ce mereu ii introci vorbele!?
De ce te crezi tu desteapta si pe el prost!?
Toate aceste lucruri se strang si se aduna
pana cand isi gaseste o moldoveanca din republica Moldova
care nu comenteaza niciodata nimic
care nu il streseaza cu cheltuieli prea mari
care este gospodina si face bani putini mancare buna
care economiseste caldura si curent si facturi
care nu il bruiaza tot timpul
care nu il pune sa ii cumpere

| LaLaura a răspuns:

Parerea mea este ca o relatie de lunga durata unde ai investit timp si iubire, unde a fost bine, dar si greu, nu o poti uitat nici luni bune, poate si ani. O persoana nu e atat de usor de uitat, mai ales daca ai investit multa iubire.

| neutrino a răspuns:

Totul este posibil, dar de uitat se uita greu!

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil. De ce nu?