| Cristina1342 a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu durerea in timpul actului sexual. De fiecare data cand fac sex cu prietenul meu, am o durere in vagin. Simt ca si cum as avea o bula de aer iar prietenul meu o impinge cu penisul si ma doare. Simt ca si cum el atinge ceva iar oenisul nu mai are unde sa se duca si asta provoaca durere. El a zis ca este de la prezervativ dar nu stiu ce sa cred. Mentionez ca de mica am gaze intestinale iar acestea imi provoaca durere si la apendic. Oare poate sa fie aceasta o cauza a durerii sau este altceva?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezevrativul nu doare, nu musca si nu produce durere la sex, dar gazele intestinale produc.
Rezlva problema cu gazele si nu vei mai avea dureri la sex.
Ai nevoie acuta de protiotice care sa-ti populeze intestinele cu bacterii sanatoase.
Evita sa manaci: varza, fasole, mazre si cartifi si sa bei orice iti provoaca gaze: late dulce, bere, sucuri sau apa minerala sau carbo gazoasa.

| mihai69 a răspuns:

Același răspuns ca la întrebarea postată anul trecut:
http://www.tpu.ro/......-o-durere/
===
Mă tem că senzația neplăcută este pentru că în timpul sexului te atinge pe colul uterin.
Probabil simți asta când intră mai profund. Dacă e așa, caută o poziție în care să nu poată pătrunde cu tot organul în tine.

| AloDA a răspuns:

Fa probabil ai 14 ani si ala are vreo 20 vaginul tau avand aprox 10 cm adancime sau cat drecu.

| Cristina1342 explică (pentru AloDA):

Am 18 mersi de grija