| Lexiiii a întrebat:

Am o mare dilema. Imi place mult de un baiat din grupul meu de prieteni. Dar el din cate am inteles are prietena de mai mult timp. Dar tipa acuma e plecata la scoala in alt oras.
Simt ca intre mine si baiatul respectiv exista o atractie, adica simt ca ei simte ceva. Glumim mereu, ne tachinam, se comporta intr-un fel in care nu il face si cu alte fete din grup. Stiu ca m-a enervat odata destul de tare si am plecat in casa suparata, si dupa a intrat pe facebook si, si-a cerut scuze.
Daca ar fi enervat pe alta fata, nu si-ar fi cerut scuze. El e genul mai "nesimtit" dar cu mine nu e.

Ce as putea sa fac? Imi place prea mult de el, dar nu sunt genul sa ma bag in relatia altora.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand un baiat este nesimtitit cu toata lumea, inseamna ca asa este el si numai interesul il face sa fie altfel cu tine. In rest, trage tu concluziile necesare.

| Madayna a răspuns:

Ar fi bine sa nu te bagi intre ei si daca pe viitor s-ar desparti atunci poti sa incerci sa-i spui ce simti. Sincer, n-as vrea sa fiu in locul prietenei lui, mai ales daca se iubesc.

| Roxaname a răspuns:

Pai dupa ce el se desparte de fata acea incearca sa stai cu el mai mult timp si sa vorbiti si cand sunteti foarte aproape unul de altul incearca sa-l saruti succeshappy