| Nutella123456789 a întrebat:

Am o mare mare problema.Sunt din Constanta si nu vreau sa pierd ultimele zile de vara. M-am facut cu lama pe picior m-am iritat putin si apoi m-am dat cu crema depilatoare peste din greseala.Iritatia s-a extins si am ajuns sa am bube pe tot piciorul.Arata oribil. Uitati:[IMG]http://i56.tinypic.com/or1jbo.jpg[/IMG]. Pe celalalt picior aveam 2-3 bubite si acum s-au facut pe tot piciorul.Sunt plina.Nu mai stiu ce sa mai fac simt ca mor cand ma uit la picioarele mele.

Răspuns Câştigător
| pisy_5459 a răspuns:

Si mama mea a patit la fel a folosit un unguent si apa termala le poti achizitiona de la famacie. bubitele o sati treaca dar sa nu te mai razi peste ele.cand o sa te razi foloseste crema depilatoare sau radetete cu aparatul in directia in care cresc firelele nu invers.cred ca te si mananca nu? sa nu te mai scarpini.iti vor trece bubitele intr-o luna sau mai putin sper ca te-am ajutat. fundita?

6 răspunsuri:
| Barbiiie95 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa consulti un medic, el va stii ce crema trebuie sa utilizezi, multa bafta. Funda?

| dariaelena a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la doctor.Dar pot sa-ti spun ca nu ai facut bine ca te'ai dat cu creme depilatoare dupa ce te'ai iritat putin, deoarece si ea poate fi daunatoare. Sfatul meu e sa te duci la doctor sa te vada si sa-ti dea un tratament ceva. Pupicei si sper ca ti'am fost de ajutor.

| ana_2324 a răspuns:

Pai cred ca e bine sa consulti un medic! si sa nu cumva sa te bagi in apa cu sare(mare) ca se poate da te usture sau sa see faca mai rau!

| Julieღ a răspuns:

Ai facut alergie la crema depilatoare pentru ca ai folosit-o pe pielea iritata. Te sfatuiesc sa te duci la farmacie sa iti iei un antibiotic(gel) sau ceea ce iti recomanda farmacista. Foloseste si crema cu propolis, propolisul vindeca foarte bine ranile si regenereaza pielea. sucees!

| Bamboccea a răspuns:

Da-te cu, crema de papucii, freaca bine cu peria de sarma si apoi taietzi buricul cu lama laughing

| madalina_5020 a răspuns:

Am patit.o si eu.in cateva zile iti trec aceste bubitse.:*