| Nutella123456789 a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac.Acum o saptamana am mai pus intrebarea. M-am facut cu lama m-am iritat tare si apoi din greseala m-am dat cu crema depilatoare peste ele. Mi s-au facut bube multe pe picioare si a trecut o saptamana si tot nu mi-au trecut. Ce sa mai fac? Pierd si ultima saptamana de vara.

Răspuns Câştigător
| babyliciousalexaa a răspuns:

Doamne.Pe cat pare de simplu atata este de grav de fapt. Daca te-ai facut pentru prima data cu lama si apoi nu te-ai dat cu nici un fel de lotiune macar de calmare a pieli este grav.Nu lua orice crema care tio recomanda x sau y s-ar putea sa faci mai mult rau decat bine.Mergi la medicul de familie care iti va da o trimitere la dermatologie ca sa nu platesti si acolo iti va prescrie o crema probabil si nithe pastilute.Depinde ce fel de bubitze sau daca este o simpla iritatie nu te juca cu sanatatea ta micile probleme in timp se agraveaza. Daata viitoare foloseste o crema depilatoare pe baza de plante si apoi date cu o crema pentru hidratare si calmare si nu vei mai avea probleme.Bafta si multa sanatate.winking

5 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Du'te la doctor.
doamne...
la dermatologie cred ca e sectia unde trebuie sa te duci.
data viitoare ori te faci numai cu lasa ori numai cu crema depilatoare insa cel mai bine cu aparatul sau cu ceara.
nu toate odata...

| Chrisstine a răspuns:

Si mie imi apareau cand ma faceam pe pulpa(sus)dar cand iti creste parul iti dispar.

| Lorenada a răspuns:

Asteapta sa creasca putin parul, in acest moment da-te cu o crema regeneratoare, iar apoi sa incerci doar cu crema epilatoare...

| redtulip a răspuns:

Mergi la farmacie si cumpara triamcinolon e un antibiotic sau fenistil pentru urticarie, dermatoza. Daca arata mai urat foloseste prima crema sau daca e ceva mai usor atunci fenistil.

| SparklingAngel a răspuns:

Da-te cu unguent cu galbenele