| Crissuletsu a întrebat:

Am o mica intrebare ce intelegeti prin Iubirea e ca razele de soare?
Frundalove struck

25 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Te incalzesc, dar te si orbesc! Asa ca nu uita de protectie UVA si UVB pentru radiatii si de prezervativ cand iubesti!

| JeSa a răspuns:

Inteleg ca, iubirea e calda precum razele de soare. happy

Cum iti incalzeste / incanta ''iubirea'' sufletul, asa si 'razele de soare' iti mangaie / iti face sa vibreze 'sufletul'... te 'alina'. tongue (e dulce 'iubirea'winking! )

| NOname a răspuns (pentru JeSa):

Bine ai venit și tu! Tot o apariție rară.
Te servim cu-o inghetata? laughing

| JeSa a răspuns (pentru NOname):

Bun gasit,

Accept sa fiu servita. tongue (merci pentru 'gandul' dulce tongue!)

| NOname a răspuns (pentru JeSa):

Cu plăcere, dragă. Vrei și căpșuni cu frișcă? Avem.batting eyelashes

| JeSa a răspuns (pentru NOname):

Desigur! tongue Nu pierd asa smug bunatate! (Merci!)

PS - o mancam amandoua. happy

Te-am pupat, numai binewinking

| NOname a răspuns (pentru JeSa):

Bine, scufița roz, dar numai dacă îmi rezervi un loc pe plajă.

P.S. Ți-o pun la rece.

| Arthur a răspuns (pentru JeSa):

Bine ai revenit! Pentru tine în special şi pentru toţi : http://www.youtube.com/watch?v=SRHu23M2goU

| JeSa a răspuns (pentru Arthur):

Multumesc frumos Arthur draga! happy

(Bine te regasesc!)

Numai bine tuturor.

| NOname a răspuns (pentru JeSa):

Salut. Mersi, la fel.
Când mai treci? Totul bine?

| JeSa a răspuns (pentru NOname):

Sunt bine, multumesc frumos si tie draga NOname. Sunt mai mereu pe fuga, mai vorbim.

Salutari si sarbatori fericite tuturor! Bye.

| Arthur a răspuns (pentru JeSa):

Mulţam fain dintr-un colţ de ţară! Îţi doresc să-ţi cânte Hruşcă la fereastră!
http://www.youtube.com/watch?v=3GnP2qBBGqI
Crăciun Fericit de la un colindător pribeag prin lumea asta mare!

| darrio2007 a răspuns:

Este o metafora.

| Annim a răspuns:

Iubirea incalzeste laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nimic.

| Cocochannel a răspuns:

Adica iarna cand caloriferul e rece, ia de te-ndragosteste ca o sa tina de cald happy.
Si acum serios, uite aici niste versuri de la Holograf:
"Primavara incepe cu tine,
Prima ploaie de vara nu tine,
Prima dragoste nu, nu se uita niciodat
Prima raza de soare cand vine incalzeste iubirea din mine,
Prima dragoste nu, nu se uita niciodat"

| NOname a răspuns (pentru Cocochannel):

Deci vara să stau cuminte, dacă nu am aer condiționat? laughing

| Cocochannel a răspuns (pentru NOname):

Nu te-ncinge! laughing Merge si cu inghetata!

| NOname a răspuns (pentru Cocochannel):

Mi-e...cu inghetata să nu mă încing maaai tare. laughing

| Cocochannel a răspuns (pentru NOname):

...ceea ce nu face rau la organism!laughing

| NOname a răspuns (pentru Cocochannel):

Bine zici. laughing

Unde ai dispărut așa, că nu te-am văzut demult?

| Cocochannel a răspuns (pentru NOname):

...eh,niste probleme, ca nu mi-a mai trebuit nimicsad Bembele meu...

| NOname a răspuns (pentru Cocochannel):

Îmi pare rău s-o aud. Uite, pentru bembele tău...
http://www.youtube.com/watch?v=Vmyo3uXYTcI
Sper că-i plac fetițe
Cu buline și codițe.

Inteleg ca la fel ca si razele de soare, iubirea patrunde in inima ta exact cand te astepti cel mai putin, iti lumineaza cele mai intunecoase zile si te ridica pe culmile acestei lumi.

| BloodByVampire a răspuns:

Iubirea chiar e ca razele de soare pentru ca : intr-o zi racoroasa razele soarele te incalzeste, cateodata soarele incalzeste mai puternic, asa e si cu iubirea, si este si un timp in care soarele nu mai incalzeste puternic...din pacate asa-i si cu iubirea