| Didi_9407 a întrebat:

Am o mica problema.Prietena mea cea mai buna refuza mereu sa faca cunostinta cu prietenul meu, ori de cate ori ii spun sa iese cu noi afara nu vrea niciodata.Nu cred ca are ceva personal cu el insa nu stiu de ce reactioneaza astfel. Atata timp cat e prietena mea cea mai buna nu credeti ca ar trebui sa imi fie alaturi mai mereu? Daca l-ar cunoaste sigur s-ar intelege bine pentru ca amandoi sunt foarte de treaba, insa nu stiu cum sa o conving ca el nu manaca oamenichatterbox. Poate ma ajutati cu un sfat.Va multumesc!

8 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Pai, noi nu`ti putem spune sigur.
Poate il cunoaste deja, poate a fost cu el, poate nu vrea pentru ca ii e frica ca toata atentia ta cand veti iesi in 3 va fi doar asupra prietenului tau. happy. Poate se va simti aiurea ca tu vei sta, te vei saruta cu el.si ea va sta si sar uita la voi.
Intreab`o direct de ce nu vrea.

| Anca a răspuns:

Eu cred ca-l place ...si nu vrea sa simta gelozie cand va vede impreuna!
Si nu mi se pare ok sa zici ca ai renunta la el pentru ea, atata timp cat el nu ti-a facut nimic rau.
Ori se accepta, ori te intalnesti cu fiecare separat.
Iubitul tau nu trebuie neaparat sa fie si prieten cu prietena ta cea mai buna.

| Pupily92 a răspuns:

Poate il cunoaste. poate a si fost cu el si de aceea refuza sa iasa afara cu voi...

| Pupily92 a răspuns:

Sau poate e invidioasa ca tu ai prieten si ea nu.

| ---koko--- a răspuns:

Nu reusesc sa inteleg de ce nu vrea sa il cunoasca.Incearca sa mai vorbesti cu ea.Atata timp cat ne spui noua ca e prietena ta cea mai buna si trebuie sa fie alaturi de tine spune-i si ei lucrul acesta poate o sa se gandeasca mai bine si o sa fie de acord sa faca cunostiinta cu prietenul tau.

| Bianca_papusha a răspuns:

S-ar putea ca prietena ta sa-l cunoaska si ii e frica sa dea oarecum ochii cu el.Sau poate e mai timida sau se gandes-te sa va lase numai p voi 2...Chiar nu stiu ce sa zic.

| Didi_9407 explică:

Problema e ca ma face sa ma simt prost, sincer as renunta la el pentru ea pentru ca e prietena mea cea mai buna, dar sa imi spuna in fata ca nu ii place deloc de el, ca nu il suporta sau ceva de genu ca sa stiu

| alexacj a răspuns:

Exista doua variante. ori prietena ta te vrea doar pentru ea si atunci in momentul in care te vede cu un tip e geloasa ori chiar il cunoaste pe acest tip iar in cazul acesta este clar de ce nu vrea.
Oricum am vazut ca ai scris la un moment dat ca ai putea sa renunti la el, desi nu a gresit cu nimic, pentru ea. Intreba-te: daca ti-a creat starea asta ce fel de prietena iti e?
Nu e normala absolut deloc reactia ei asa ca poate ar fi bine sa va reevaluati relatia ta cu prietena ta. Cateodata chiar si cele mai bune relatii, sau cel putin care credem ca sunt, pot fi amarnic de inselatoare si cu multe substraturi.