| htcwildfire a întrebat:

Am o poveste lunga si sper sa nu va plictisesc. Acum un an i-am spus unui baiat ca-l plac, la o saptamana dupa asta a aparut si primul sarut cu el din viata mea(si a lui), dupa doua saptamana m-am despartit de el pentru ca au aflat parintii mei si m-au obligat sa ne despartim.Mentionez ca noi ne-am cunoscut la antrenamentul de tenis.Toate aste se-au intamplat anul trecut, in martie. Dupa despartire el a fost foarte confuz, suparat, diferit, s-a schimbat mult fata de cum il stiam, toata vara nu ne-am mai intalnit, el a crezut ca eu chiar nu mai am sentimente de iubire pentru el... dar nu era adevarat, il iubeam, dar nu mai aveam curajul sa-i spun.
Cand mergeam la antrenamente nu ma baga in seama, era foarte indiferent. Dar cand a venit toamna, eu i-am zis celui mai bun prieten al lui ca-l plac, doar pentru a ma apropia de fostul, pentru ca nu mai auzisem nimic despre el. Prietenul lui a luat-o in serios, si i-a povestit fostului ca noi ne-am sarutat, dar nu era nimic adevarat, iar fostul a crezut tot! Si a fost foarte dezamagit, Am nceput sa ne mai intalnim la antrenamente, si intr-o zi i-am povestit tot adevarul, iar el m-a intrebat dc nu i-am spus de la inceput, atunci a fost un moment de tacere, si l-am sarutat, el nu prea a fost de acord, dar nu m-a respins, dupa 4 zile mi-a zis ca nu mai simte nimic pentru mine, ca daca il iubeam cu adevarat i-as fi zis de la inceput tot.Acum ne intalnim la antrenamente, dar el se poarta cu mine ca si cand as fi o straina, ca si cand nu ar fi fost nimic intre noi, si am aflat ca el este impreuna cu o fata din clasa lui(mentionez ca nu suntem din aceeasi scoala) si mi-a zis recent ca ar fi trebuit sa-i spun adevarul, in leg cu parintii mei, caci daca stia, inca eram impreuna dar ne-am fi intalnit mai putin, eu acum nu mai stiu ce sa fac, plang in fiecare seara pentru el, notele imi scad, totul e prea greu, de cand el nu mai este aproape, ieri l-am intalnit in parcul in care obisnuiam sa ne plimbam cand am fost impreuna, si era cu gasca lui de baiati, eu l-am salutat, dar el a intors capul! Inteleg ca si el a suferit enorm din cauza mea, a pierdut multe, si eu la fel, dar acum nu mai vrea sa auda de mine, va rog cat se poate de frumos, spuneti-mi ce pot face ca sa-l aduc inapoi, il iubesc enorm si nu stiu cum as putea trai fara el, va rog fara mistouri, eu vorbesc cat se poate de serios, sunt intr-o perioada oribila, asa ca va rog, comentarii folositoare! Fuda!

Răspuns Câştigător
| Anamaria_4144 a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru tine...chiar daca nu te mai baga in seama, totusi incearca sa faci in asa fel incat sa ramaneti prieteni, ca apoi sa poti sa te apropri din nou de el, toate au o solutie, incearca sa te comporti ca si cum ai fi cea mai buna prietena a lui, nu lasa sa se vada ca suferi pentru el(de fata cu el). repet cea mai buna prietena, fi indiferenta in partea cu dragostea(ai inteles ce am vrut sa zic)... daca la un moment dat, incearca sa se aproprie de tine, respinge-l..iti amintesti, indiferenta! sper ca ti-am fost de folos, daca mai ai intrebari, nu ezita sa ma intrebihappy. app, cati ani ai?

3 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Uite am mai postat acest raspuns la o situatie asemanatoare. Sper ca-ti va fi de folos si ca-l vei pune in practica! Buna!happy Cu vorbit pe mess/telefon, nici sa nu te gandesti! Trebuie sa vorbesti cu el fata in fata, ochi in ochi...sa-l iei de mana, sa-i spui ca inca il mai iubesti si mai ai sentimente pentru el.Iti pare rau ca ai fost de accord/v-ati despartit, si ca regreti mult.Viata fara el nu are farmec, si dupa un timp indelungat petrecut impreuna, as dori s-o luam iar de la capat. Sper ca ma poti ierta, si incerci sa-l iei in brate sa-l strangi frumos:X Poate poti sa incepi sa plangi, sa incerci sa-l iei in brate..sa cazi jos ca-n filme si sa-l rogi sa-ti mai dea o sansa.Sa-i spui..am fost o proasta, te-am avut nu am stiut sa te apreciez si nu am stiut ce am avut langa mine si acum regret enorm! Si daca vrei eventual sa-i cumperi un ursulet asa mai. de baietihappy Daca e mai matur. 20+ cine stie.tot ceva asa mai.de dragostehappyBafta, sper sa-l recuceresti! Pune-mi ideile in practica si vei reusi daca mai simte ceva pentru tine!

| Amelya02 a răspuns:

Trebuia sa-i spui adevarul de atunci, nu sa lasi atata timp sa treaca deoarece in timpul asta totul se schimba.

| AlinKun a răspuns:

Daca el nu mai simte nimic pentru tine deja nu prea are rost sa continui
apoi ai zis ca are deja alta prietena alt motiv
nu vreau sa te supar dar dupa mine pare o cauza pierduta