| KawaKiira a întrebat:

Am o problema! Am aflat ca ma place un baiat(Alex), numai ca mie nu imi place de el. Ce sa fac? Eu plac un baiat mai scund decat mine
( eu am 1.63 si el cam 1.45) si baiatul care ma place tot se baga in discutiile noastre.(baiatul pe care il plac cred ca ma polace, mai multe fete mi-au spus) Dar daca Alex imi zice ca ma place, eu ce sa-i zic? Adica nu imi place de el dar nu vreau sa ii ranesc sentimentele...nu sunt felul acesta de persoana. Multumesc ^.^

Răspuns Câştigător
| Acadeaaa a răspuns:

Rafuza-l frumos. spune-i ca il iubesti ca pe un prieten si ca nu vrei sa fiti impreuna deoarece prietenia dintre voi s-ar strica. Daca insista spune-i inca o data clar si raspicat ca nu vrei ca prietenia voastra sa se strice(si ca daca te place ar trebuie sa inteleaga asta).

3 răspunsuri:
| Claudia1001 a răspuns:

OMG! deci ce mi-ai zis tu, asta mi se intampla sa mie, deci fi atenta, decat sa il lasi sa te streseze, mai bine ii spui in fata ca nu il placi si termini, chiar daca nu esti genul de persoana care raneste oamenii, dar daca nu ii spui nimic el va crede ca are sanse cu tine...si atunci va fi mai rauwinking

| KawaKiira explică (pentru Claudia1001):

Bine zici, decat sa imi spulbere sansele cu baiatul pe care il plac mai bine ii zic adevarul.

| Balea_Alina_1996 a răspuns:

Te-aş sfătui să-i recomanzi pe cineva, poate se vor împrieteni :*