| Ciuss a întrebat:

Am o problemasad! Am avut o relatie de un an, totul a fost minunat! Dar acum s-au ivit niste probleme cu tatal meu (nu prea imi da voie afara, desi am 17 ani) si pentru asta m-am despartit de el, si nu stiu cum ar fi mai bine, sa ma impac cu el sau sa il uit! sad va rogg un rasp repede :X

6 răspunsuri:
| candora a răspuns:

Am si eu o relatie de un an si 3 luni, si la fel tatal cu problemele. S-au ivit acum 3 luni si a spus categorig sa ma despart de el, la fel nu-mi permitea sa ies, sa sun bla bla. Insa cu timpul a vazut ca tin la el, ca nu incetez sa ma vad (dupa scoala, cum a mai spus cineva cind mergeam la magazin, la plimbare) sia vazut ca si el nu vbrea sa ne despartim si incetul cu incetul devine mai putin dur. Adica nu e de vis, dar acum il tolereaza!happy

| toxik a răspuns:

Chiar daca tatal tau nu te lasa sa iesi afara, sau este impotriva lui nu trebuie sa renunti din moment ce il iubesti si aveti o relatie de ceva timpwinking.,opune`te si tu tatalui tau, fa in asa fel incat sa nu iti mai spuna nimic. daca si baiatu`l te iubeste, impaca`te cu el. te va intelege si va astepta pana cand veti putea sa va intalniti happy

| Zaika_7941 a răspuns:

Grea situatie la tine,in cazul in care il iubesti incearca sa vorbesti cu el si sa ii lamuresti situatia ta,daca te va sprijini si iti va fi aproape,indiferent de situatie ar fi bine sa te impaci, daca nu e de acord, mai bine uita-l...Am avut si eu o situati asemanatoare si tata numi permitea, iar el nu mi-a fost aproape, iar acum ii multumesc tatalui din inima pentru ca cind il vad pe strada mi-am dat seama ca mi-am pierdut timpul cu el!

| engerAshU a răspuns:

Daca il iubesti, nu-l pierde.

| deutSa a răspuns:

Eu am o relatie cu prietenul meu de 3 ani si 3 luni...si tatal meu de cand stie ca sunt cu el, este impotriva relatie, de fapt toata familia este impotriva...eu n`am mai iesit afara de atata timp si tot nu ne-am despartit

| CaleMercury14 a răspuns:

Eii ceai facut draga desigur nu trebuia sa te desparti>>chiar kit e de sever tatal tau si nu-ti da voie sa mergi afara impakate cu el si fa rezerva de timp pentru al vedea [de exemplu cand mergi la magazin sau la plimbare cu prietenele]] contacteazal si impakate cu el kit nu e tirziu