| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa imi impac parintii repede rasp va roog.crying?

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ca sa pot da un raspuns cat de cat la subiect ar fi bine sa stiu macar atata - ce varsta ai, dar parintii tai, ce s-a intamplat de sunt suparati pe tine?

| Zenithf a răspuns:

Ouch, n-am inteles bine intrebarea. Singurul lucru pe care poti sa-l faci este sa le pui albumul cu pozele de familie in brate, altceva nu cred ca poti face. Poate amintirile de cand au fost impreuna ii va ajuta sa se impace, dar daca au intervenit lucruri grave nu stiu. sad

| Drinni a răspuns:

Sa te prefaci bolnava.merge sigur.bafta:*. fundita?

| lyrics a răspuns:

Astea st problemele lor
nu stiu cat de bine e sa te bagi intre ei
inteleg ca iti e greu.
dar sincer nu poti face nimic.
gandeste'te ca si lor le'ar fi greu sa stea asa, fara iubire, doar de dragul unui copil.
multe cupluri fac asa, pentru ca nu au stiut cum sa pastreze iubirea.sau sa faca din obisnuitsa ceva placut
ai grija de tine>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ii aduci impreuna fata in fata si sa le spui tot ce simtihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu frate si ai mei s-au despartit si ma gandesc ce bine era cand erau impreuna cryingcrying mi-e dor sa ii vad impreuna da... *** acum asta a vrut dumnezeusadcryingcrying...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu caut acelasi raspuns

| Claudiaaaaa a răspuns:

Eu am trecut prin multe certuri oribile. tatal meu de multe ori vroia sa plece de acasa.nu l'am lasat.ca sa il faci sa nu plece.sau pe mama ta sa o faci sa nu plece.fa asa: pune-te langa ei si plangi.si tine-i strans ca sa ii impresionezi.acum.ca sa ii faci sa se impace. nu ai cum.ei se impaca de la sine.singurul lucru pe care il poti face este sa tipi si sa spui: "I-A GATA! M-AM SATURAT DE VOI! VRETI SA PLEC DE ACASA? VA CERTATI CA DOI COPII! IMPACATI-VA ODATA!"si cu asta ii inmoi.parintii mei s-au certat odata o zi si o noapte.si pur si simplu nu i'am putut opri.dar nu au mai avut energie.s'au culcat.si a doua zi au vb ca si cum nimic nu s'ar fi intamplat.acuma.daca este ceva rau.trebuie sa accepti ca eu nu mai pot si impreuna si asa este mai bine.sa aiparintii despartiti nu este asa de rau! eu chiar se simt bine pentru ca nu mai traiesc in stres si in disperare.ei sunt fericiti si asta este. daca vreti sa se recasatoreasca nu se poate.pur si simplu lasati-i pe ei sa decida. sper ca sfaturile mele sa foloseasca.pup:*