| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema care nu stiu cum sa o rezolv.Am un obicei tampit pot sa spun prin care fac oameni in general baieti sa se ataseze de mine constienta fiind ca nu am sentimente mai puternice decat de prietenie dar fac si spun in asa fel incat sa creada ca ii iubesc ma simt bine cand se bucura dar mai e si frica acea ca daca ii voi spune ca te iubesc ca si pe un prieten sar departa de mine de acea cand ajungem la subiectul respectiv il schimb mereu iar daca se prinde mint ca il iubesc. Oare mi-e frica sa nu raman singura?

Răspuns Câştigător
| Mihai437 a răspuns:

Singura nu vei ramane. Ideea este ca nu ar trebui sa le spui ca ii iubesti ca pe niste prieteni! Spune-i ce simti, spune-i ca vrei sa ramana intre voi doar ca amici, nimic mai mult, Vor intelege!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-e frica sa recunosti ca esti imatura.

| LoveSleep a răspuns:

Oh tu, Afrodita!

| h3r a răspuns:

Ideea e că vorbești prea ușor, din lipsă de experiență. Ar trebui să te limitezi și să nu mai arunci „sentimente" pe care nu le ai. Dacă ai fi tu în locul lor?
Lasă prostiile...