| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema! Imi place de cineva din scoala, iar cel cineva cred ca e indragostit de mine si el. Eu nu i-am spus, i-a spus o "bagacioasa".Eu nu vroiam sa afle! Mi-era frica sa nu rada de mine....inainte sa plecam de la scoala a intrat in clasa si a chemat-o pe una dintre colegele mele cu care se cam cearta (cam des...mai ales cand sunt eu prin prejma) si i-a zis ceva, evident nu am intrebat-o.Sunt geloasa! Rau! Nu arat asta, dar mi-e teama ca se vede! Am vorbit cu el doar de cateva ori, cuvinte neinsemnificante, el e tare dragut! Sa fac eu primul pas? eu cred ca e mai bine: "Daca ma vrei si 100 de pasi ne despart, fa-l tu pe primul, ca-i fac eu pe ceilalti 99!" Ce-mi recomandati?

Răspuns Câştigător
| andras2020 a răspuns:

Buna!
Sunt baiat, si pot spune ca unui baiat care e cu capul pe umeri nu ar rade daca iai spun ce simiti pentru. el. Trebuie sa-l cunosti destul de bine sa stii cum v-a reactiona.
Sper ca te-am ajutat!

| inconscient a răspuns (pentru andras2020):

Multumesc, insa nu vreau sa stie! Asta-i problema, nu neaparat pentru ca ar rade, ci pentru ca ma incomodeaza situatia! Anul acesta paraseste scoala, trece a 9-a eu sunt a 7-a! Din cauza varstei nu putem( si nici nu vreau!)fi impreuna si speram ca macar puteam fi amici! Asta-i viata! Merci, oricum!

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa tu primul pas

| inconscient a răspuns (pentru mona):

Multumesc mult de incurajare, dar am uitat, in graba mea, sa precizez ca nu vreau sa fim intr-o relatie din motive bine intemeiate ci vreau doar sa fim prieteni si ma incomodeaza tare rau situatia asta! Mai ales daca trecem unul pe landa altul! Suntem foarte timizi amandoi, dar el nu mai pare asa cand trage toate fetele de par si se bate cu ele la mine in clasa!

| Alexandru0007 a răspuns:

Da,fa primul pas, du-te si invita-l la o plimbare, sau spune-i sa te ajute cu ceva..sa trimiti ceva de pe telefon.etc ceva la scoala. orice

| inconscient a răspuns (pentru Alexandru0007):

Merci dar nu o sa mai am nevoie! E clar ca nu ma place! Si nu vreau sa stau cu el!

| Alexandru0007 a răspuns (pentru inconscient):

De unde e clar? ti-a spus el? eu zic sa faci ceva daca vrei sa fii cu el

| inconscient a răspuns (pentru Alexandru0007):

Pai asta e problema: nu vreau sa fiu cu el! Speram sa fim doar prieteni foarte buni si apoi...dar el se tine dupa toate fetele din scoala si ele fug dupa el ca sa-l bata! E foarte incomoda situatia! De un an de zile ma amagesc ca ma place si e timid si nu poate sa-mi spuna! Si cand colo, el vrea sa stea cu coolega mea!

| Azµre a răspuns:

Să mai socializezi cu el, să discuți mai multe așa îi dai de înețes că îl placi și atunci poate te place și el. Nu să îl iei cu japca.

| inconscient a răspuns (pentru Azµre):

Eu sunt "fata cuminte"! Nu prea am curaj sa ma duc sa-i zic :"Buna! Ce faci?" Ar fi penibila situatia! Totusi, am sa incerc!

| inconscient a răspuns:

Nu mai e nevoie! S-a terminat TOTUL! Scuzati-ma ca v-am rapit timpul degeaba cu prostiile mele! crying