| JoMo a întrebat:

Am o problema mare! Deci... eu sunt cu o fata care este in aceeasi scoala cu mine, dar in clase diferite. Iar noi nu vrem ca ceilalti sa stie de noi. Noi ne intalnim dimineata inainte sa plecam la scoala si dupa ore sa merge acasa(stam in acelasi carter). Dar de fiecare data cand vreau sa o sarut "mai cu foc"(mozol-scuze mi se pare prea vulgar cuvantul)intervine ceva. De exemplubig grinupa ore azi ea trebuia sa se uca la bunica sa, Ieri a venit mama ei sa o ia cu masina deoarece avea drum pe acolo, Sambata dimineata(mergem la un cur de biologie impreuna) a venit o colega de-a ei din clasa cu gura cam mare etc. Ce trebuie sa fac? Oare o fi ceva sau cineva acolo"sus" care nu vrea ca noi doi sa fim impreuna? cOare e destinul? Help please!

12 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai si de ce va feriti? de ce nu vreti ca ceilalti sa stie de voi? In primul rand nu trebuie sa va pese de gura lumii, sau de ce crede ea! Sfatul meu, daca tine-ti unul la altul nu va mai feriti.Intalniti-va si voi undeva unde sa stati doar voi 2, sa nu mai intervina nimic.Iesiti undeva la un suc. arata-i si tu ca iti pasa.Fa-o sa se simta bine. Si mai ales :O floare poate schimba sufletul unei fete! Incant-o, fa-i cate o surpriza.Te descurci tu! baftahappy

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai de ce va feriti? De ce nu vreti ca ceilalti sa stie de relatia voastra? Sfatul meu: nu trebuie sa va pese de gura lumii, sau de ce crede ea! Daca tine-ti unul la altul tot inainte! Vorbeste cu ea, intalniti-va undeva unde stiti ca nu va poate intrerupe nimeni, sa fiti doar voi 2. sa aveti intimitatea voastra. Doar asa va veti cunoaste mai bine, si va veti intelege mai bine! Nu e nici un destin! Destinul ti-l faci cu mana ta! fa-i si tu o surpriza, incant-o.O floare poate schimba sufletul unei fete! Du-te la ea cu o floare, si apoi da-i un "mozol" din ala din suflett! Bafta

| AnGeL a răspuns:

Nu cred ca e ceva de care ar trebui sa iti faci griji
o sa vina si timpul in care o sa o poti saruta
decieu zic sa mai astepti

| Angeline a răspuns:

Nu te grabi ca nu moare nimeni daca nu o saruti azi sau maine... cand suteti singuri, incarca sa o duci in parc cu tine, si sa va puneti pe banca.atunci ar fi cel mai bine sa iti bagi degetele prin parul ei si sa dai tot ce e mai bun din tine... daca te descurci bine, nu se va mai saturahee hee

| JoMo explică:

Da,dar am uitat sa va spun big grin mai e o problema... pe care eu nu o inteleg. Parintii ei nu o lasa sa iasa in oras decat daca este cu clasa si este si diriginta.crying

| JoMo explică:

Am uitat sa va spun.Mai e o problema pe care eu nu o inteleg.Parintii ei o lasa sa iasa in oras doar cand este si diriginta sau cu ei.crying

| JoMo explică:

Da, dar daca afla colegii o sa afle si profesorii. Si asa semestrul asta am scapat ca prin urechile acului sa nu mi se scada nota la purtare la 6 pentru ca au aflat profesrii ca eram cu o fata.Plus ca, dupa cum am mai spus parintii ei nu o lasa sa iasa in oras daca nu e si diriginta ei!:-sscrying

| JoMo explică:

Deci... in cazul asta ce e de facut?

| MulteAmintiri a răspuns:

Paai.stai linistit, asa s-a intamplat dar nu k cineva "sus" nu vrea sa fiti impreuna, ai sa vezi k o sa reusesti, scoate'o undeva la un suc ceva. Pai si raspunde'mi si mie la o intrebare. De ce sa stati in secret? happy Din ce motive? Ma intereseaza k si eu am patit la fel numai k eu m-am desp de el din motivul asta. happy

| JoMo explică (pentru MulteAmintiri):

Scrie putin mai sus si citeste si uh si raspunsurile mai intai! Si apropo era sa-mi se scada nota la purtate chiar daca sun unul dintre cei mai buni elevi din toate clasele de a 7-a din scoala si printre primii 3-5 din toata scoala la engleza!

| MulteAmintiri a răspuns:

Le'am cititwinking dar ala nu a aparut. altfel nu mai intrebam laughing)
Am inteleswinking, desi e nasol, eu nu as putea sta asalaughing).

| Anghel_Alexandra_1994 a răspuns:

Cred ca asa vrea Cel De Sus ca voi 2 sa nu fiti impreuna.Asta este parerea mea Dumnezeu a lasat ca barbatul sa fie cu femeia nu femeia cu femeia si brbatul cu barbatul. Poate ca Dumnezeu incearca sa va duca pe calea cea buna, pentru. ca daca continuati asa si nu va dezvata de acum mai tarziu va fi...prea tarziu...asta a fost parerea mea happy