| Bubu_9728 a întrebat:

Am o problema. Un tip ma plc, iar eu pe el nu.Cum pot face sa nu ma mai plc(am incercat si cu evitatul...)?

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Hmm. thinking
O chestie (nasoala) ar fi sa te porti mai baieteste de fata cu el. Adica sa vorbesti urat, ragai, scuipi, ragai iar laughing, plescai cand manci sau bei, te scarpini, ragai iar rolling on the floor. Oricat de incins ar fi baiatu', garantat asta o sa-l cam racoreasca.
Daca nu faci asa ceva nu ai cum sa-l faci sa nu te mai placa, o fetita asa draguta si dulce ca tine.batting eyelashes
O alta chestie: evitatul mai degraba il pune pe jar, asa ca 'evita sa-l eviti'. laughing Ceea ce merge, in afara de lucrurile oribile de mai sus, este sa-l faci sa nu se simta bine in prezenta ta prin alte lucruri. Adica sa faci pe infumurata, superioara cu el, sa scoti in evidenta neajunsurile lui, lucrurile astea merg mai bine daca le faci de fata si cu prietenii lui. Cand unul din ei ii spune lui "ce astepti bai de la asta, nu vezi ca nu-i poti ajunge la nas" lucrurile sunt gata.
Si dupa toate neghibiile ce le-am scris, m-am gandit la o varianta, cum ar fi sa discuti sincer cu el, sa-i spui ca sentimentele lui pentru tine te fac sau nu sa te simti bine/flatata, dar nu poti sa i le impartasesti, si ca este mai bine sa se orienteze in alta directie?

| Giovanna a răspuns:

Simplu, ii spui sa te lase in pace, sa nu-si faca sperante ca nu-l placi si din cauza faptului ca iti face curte, s-a stricat relatia cu prietena ta (asa am inteles din restul mesajelor) spune-i in fata, lasa subtilitatile ca nu e cazul. Ii spui frumos, daca nu intelege il iei mai dur! bafta

| andu_9113 a răspuns:

Ii spui in fata pentru ca roata se intorce, asa e cel mai binewinking