| ancutza_4814 a întrebat:

Am o problema,zic eu... Vorbesc cu un baiat, pare ceva serios, cred.Imi vorbeste dragut,eu ii vorbesc la fel,insa o sa trebuiasca sa ne vedem,iar eu nu prea le am cu intalnirile.Mi-e frica.El e rusinos, eu sunt timida, o sa fie dezastru.Nu stiu,vreau sa ma ajutati cu niste sfaturi:cum e la prima intalnire? ce sa fac? as prefera sa ma vad cu el la o plimbare, nu intr-un local... daca aveti niste idei, va rog sa-mi spuneti.

3 răspunsuri:
| Larisa_3441 a răspuns:

Exact asa eram si eu acum o saptamana.La fel eu timida, eu si mai si, apoi am vazut ca lucrurile incep sa o iau razna, adica numai eu ii trimiteam mesaje si eu eram cea prezenta, si cu timpul mi-am luat tupeu, pentru ca m-am gandit ca il pierd.Asa ca daca chiar iti place tipul si vezi ca e foarte timid si nu interactioneaza, intreba-l tu de toate(p.s :eu mi-am facut in telefon la notite subiecte de vorbalaughing ca sa nu le uit) pentru ca el nu deschide nici un subiect.Cand esti langa el calmeaza-te sa nu et vada asa agitata cum esti de fapt, oricum acum la prima inatlnier nu o sa fie cine stie ce(mai stiu si un sfat babesc:tine putin orez in mana, intr-o punguta in buzunar ca sa ai curaj, dar foarte putin si strange-l in pumn(la mine a functionat putin ca dupa am fost mai curajoasabig grin) Bafta si sa ne spui cum a fost!

| neutrino a răspuns:

Nu este obligatoriu, si de multe ori nici indicat, ca primele intalniri cu un baiat sa aiba loc intr-un local. O prima intalnire poate sa aiba loc si intr-un parc, in timpul zilei.

| AlinnaAly a răspuns:

Buna! Nu ai motive sa fi timida. Fi cat mai naturala si incercati sa va vedeti intr-un loc ferit de ochii curiosilor, daca spui ca sunteti timizi. Ai incredre in tine si in fortele tale. Totul va fi bine. Bafta! Funda?