| Matzulica20 a întrebat:

Am o relatie de aproape un an cu un tip. Suntem studenti in orase diferite. Ne-am cunoscut acum 4 ani cand am fost impreuna o luna. El ma iubeste enorm si eu pe el. Acum 4 ani cand am fost impreuna eram slaba si ft frumoasa. Cand ne-am impacat in toamna ma ingrasasem dar nu a contat pentru el. De atunci am avut o depresie in iarna si m-am ingrasat s mai tare ajungand acum extrem de dizgratioasa. Astept sa treaca sesiunea si sa merg acasa si sa ma apuc de sport intens si dieta. Problema e ca ma simt jenata sa ies cu el si sa ma vada pentru ca ma simt inferioara el aratand foarte bine. El zice ca nu conteaza si stiu ca spune adevarul dar eu nu ma simt confortabil nici sa ma vada, dapai sa avem contact sexual sau ceva. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa il evit pana slabesc? Sa il accept langa mine fara sex? Cum sa fac sa fie bine avand in vedere ca eu nu ma simt deloc confortabil in preajma lui.

Răspuns Câştigător
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa uiti complet de faptul ca ai pus cateva kilograme in plus. Concentreaza-te pe invatat si nu renunta la relatia cu el, iar dupa ce te intorci acasa apuca-te serios de treaba si da cateva kg jos.
Multa bafta :*

9 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Spune-i ca nu te simti bine in pielea ta! Ca vrei sa dai jos niste kg.Eu zic ca poti sa ti si acum dieta, te abtii de la prajeli, dulciuri...mananci mai putin.

| tenutza a răspuns:

Nu il evita. El te place asa cum esti. Si daca nu te-ar place asa, nu ar merita sa fie cu tine. Iubeste-te asa cum esti. Da-i inainte cu tupeu, hihihappy

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Nu trebuie sa fii complexata. Concentreaza-te pe dieta si fa sport mult si situatia se va schimba. Dar pana atunci, nu il evita. Arata ca te simti bine in pielea ta si ai ambitie sa ajungi asa cum iti doresti.

| swagMeOutBitch a răspuns:

Doar simte-te bine in pielea ta.nu iti inspira incredere cand iti spune ca nu conteaza pentru el k te-ai ingrasat acolo putin? probabil el te iubeste asa.Este foarte usor sa slabesti, trebuie sa ai doar vointa+k nu trebuie sa ai neaparat 45 de kg.Slabeste cat crezi tu, simplu si usor.Eu am o problema cu alimentatia pentru ca am avut cel mai mult 62 de kg si ma simteam extrem de grasa. Acum am 56 si tot grasa ma vad[vreau cu disperare sa ajung la 48-49] Sunt complexata pentru ca vad alte fete mai frumoase decat mine.Mi-am dat alimentatia de tot peste cap, beam numai ceaiuri de slabit si cafea.Mancare nici acum nu mananc mai ales gatita pentru ca nu suport, mi se face greata, mananc numai dulciri, legume fructe.ma bucur k ai gasit o persoana care te iubeste asa cum esti pentru ca nu conteaza o silueta de manechin.Cum spuneam este usor sa slabesti, dar ai grija cum si in cat timp slabesti daca tu asta iti doresti, dar nu tine numai dieta fa mai mult sport

| Hαppiηеss a răspuns:

Nu se merita sa pierzi persoana pe care o iubesti pentru niste kg in plus.hei fi seriosa daca el nu are nici o problema cu asta de ce iti faci atatea griji? Inteleg ca nu te simti bine in pielea ta dar kg alea se pot da jos daca esti destul de ambitioasa. Nu se stie daca el te va astepta pana o sa slabesti tu, incearca sa il ti langa tine pana o sa ajungi sa te simt confortabil si sa te iubesti tu pe tine asa cum esti. Bafta!

| alexxis0712 a răspuns:

Nu-l evita. Parerea mea

| AlaturideIngeri a răspuns:

Buna!
Daca prietenul tau spune ca nu il intereseaza cum arati si te iubeste oricum ai arata, atunci asa este si nici tu nu ar mai trebui sa te simti complexata de felul in care arati.
Daca ai fi fost foarte slaba cred ca nici atunci nu ti-ar fi placut cum arati, tot ai fi gasit un defect si ai fi vrut sa te mai ingrasi putin.
Asa ca fi fericita cu corpul tau si cel mai important lucru:trebuie sa te placi tu asa cum esti ca si ceilalti sa te placa si sa se simta bine in preajma ta.
Dar daca chiar nu iti place cum arati acum, poti sa faci exercitii, sa mananci putin si des si sa nu mananci nimic dupa ora 18.
Bafta cu slabitul si incearca sa te simti bine in corpul tau indiferent de felul in care arati kiss

| Damy0303 a răspuns:

Daca tu il iubesti pe el si el pe tine si pe el nu-l deranjeaza, de ce e asa de rau? Si in plus de la sex mai slabesti. Dar incearca sa faci cateva genoflexiuni si abdomene in fiecare zi si sa mai reduci din mancare si sa incerci sa nu mananci dupa ora 6 si sa stii ca CEAIUL VERDE te ajuta sa slabesti ca l-am folosit si eu si e foarte bun pentru slabit, trebuie sa bei vreo 3 cani pe zi.

| Claudia_Olimpia_1981 a răspuns:

Fata draga, daca va iubiti atat de mult nu-ti face probleme, si nu face prostia sa faci pauze an relatie doar pentru ca t-ai angrasat putin. Daca i-ar fi rusine cu tine, nu te-ar invita nincaeri an public... fii tu ansati