| FaraNume2014 a întrebat:

Am o relatie la distanta iar acu 3 saptamani cand am fost in vacanta la iubitul meu mi-am inceput viata sexuala cu el. Problema este ca am facut-o cam de 3 ori si de fiecare data m-a durut groaznic. Credeti ca e o idee proasta sa folosesc vibratorul pentru a ma ajuta sa ma obisnuiesc cu asta pana in vacanta urmatoare cand va veni el la mine?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te duci la ginecolog si sa discuti problema asta.

| DouaPuncteD a răspuns:

Relatiile la distanta nu prea merg. Gandeste-te bine ce ai de gand, cat despre dureri probabil e ceva in neregula, consulta un ginecolog!
Ai grija de tine!

| Awesom a răspuns:

Am si eu o intrebare:tu te-ai lubrifiat vreodata, ca dupa ce te lubrifiezi nu te mai doare cand faci sex.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna problema este că nu ai avut un preludiu lung, un timp de încălzire suficient, asta se datorează faptului că băiatul nu are experienta necesară, voi fetele vă încălziti m ai greu,(dacă i mi permiti comparatia fără să te superi, cum erau odată televizoarele pe lămpi,) trebuiau pornite cu o oră inainte să aibă timp destul să se incălzească lămpile.

| Alexandru0007 a răspuns:

Ideea cu vibratorul e buna.cea cu relatia nu.crede-ma..nu merge

| neutrino a răspuns:

Este o idee minunata, dar este suficient?

| Alcyon a răspuns:

Abia si-a inceput viata sexuala! Cum naiba sa n-o doara? Stai linistita si nu te apuca sa te masturbezi cu vibratorul, ca pe urma n-o sa-ti mai placa s-o faci cu barbatul. E normal la inceput sa simti o jena, fiindca vaginul tau inca n-a devenit elastic.

| MiruD a răspuns:

Pai daca abia ti-ai inceput viata sexuala e si normal sa te doara.
Si din punctul meu de vedere, da. E o idee proasta sa folosesti vibratorul.

| lizemm a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu folosesti asa ceva. e normal sa te doara. crezi ca v-a mai veni la tine? scuza-ma ca intreb.