| IrenneDrt a întrebat:

Am observat ca multi dintre voi vreti cat mai multe detalii despre dragoste.As vrea sa va adresez doua intrebari:ce este pentru voi dragostea? ce ati alege intre dragoste si suferinta si fericire fara dragoste? detaliati raspunsurile. Va multumesc

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Pai poti fi fericit fara dragoste?
asta e intrebarea.
ca nu ai motive sa fii fericit, nu te trezesti dimineata la fel, nu adormi cu gandul la el/ea, nu ai sperante, nu ai nimic.nu stii nici tu ce-i de capul tau.
ca dragostea presupune si suferinta...asta-i altceva.
cred ca intr-un final se compenseaza.si dragostea invinge.suferi din dragostea, toti sufera odata si-o data. e greu dar treci peste si tot de dragoste dai. e ca un cerc vicios.niciodat nu se termina.si iubesti-suferi si tot asa.
dar de...si fara dragoste e rau.
ce e pentru mine dragostea?
inca n-am fost indragostita asa de tare, in adevratul sens al cuvantului. ce mi-e placut de cineva asa, de la departare, nu am indraznit sa zic, dar elea au fost mai mult obsesii.care au tecut repede.
atunci cand iubesti pe cineva faci orice ca sa-i fie lui bine, nu te mai gandesti la tine. vrei sa vezi persoana de langa tine fericita.si te multumesti si cu asta.atunci iubesti cu adevarat.

| Gabitza a răspuns:

Dragostea... e cel mai mununat sentiment! Sincer, nu exista dragoste fara suferinta, deci! Dar dragostea este cea mai minunata! Mai ales daca ai avut ocazia sa o cunosti, sa vezi cate minunatii iti ofera, sa vezi ce inseamna sa te bucuri de orice lucru! Dragostea nu are o definitie! Trebuie simtita! Si daca vrei sa stai sa vorbesti despre dragoste, nu cred ca iti este de ajuns o zi! Dar, sumar, dragostea este impartita in mai multe ramuri : pentru parinti, vietati, lucruri, o persoana speciala, dar cea mai speciala este cea pentru Dumnezeu! Parerea mea! In El gasesti iubire, fericire, mereu speranta de care ai nevoie! Apoi cea pentru persoana speciala iti napadeste sufletul atat de tristete cat si de bucurie! Dar merita sa iubesti! Sa simti ca iti este transmisa dragostea! happy

| Opt1k a răspuns:

Fericire!

| Fritsa a răspuns:

Eu sincera sa fiu as vrea sa nu ma indragostesc de nimeni dar pacat ca am fact-o deja crying

| Andrrada a răspuns:

Daniela fiecare om vede dragostea altfel, pentru mine una dragostea inseamna ca omul de langa mine sa fie fericit alaturi de mine pentru ca automat sunt si eu. Aleg dragoste si suferinta pentru ca atunci cand iubesti nu se poate sa nu suferi."lucrurile" astea merg mana in mana.si prin suferinta iti dai seama cat de mult l-ai iubit si a insemnat omul acela pentru tinehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa te rog sa adaugi opel.manta_b in mess? crede-ma, vroiam de mult timp sa discut cu cineva chestia asta, mai pe indelete. Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa dai add la opel.manta_b si sa discutam?happy merci

| travian a răspuns:

Dragostea este ceva de care nu poti sa te desparti. Un gol in inima ta care tot vrea sa fie umplut
La a II -a intrebare aleg dragoste si suferinta