| Bogdan1o a întrebat:

Exista dragoste adevarata? Oare o sa aflu ce e dragostea adevarata? Voi intalnii dragostea care se imi umple inima de fericire si sa alunge ura, suferinta si tristetea din sufletul meu?

21 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,dragostea adevarata exista si,undeva este si jumatatea geamana a sufletului tau,ratacind ca si tine,printre suferinte si tristeti si intrebandu-se daca te va gasi vreodata!
Nu dispera si alunga-ti dezamagirea,nu inceta sa speri,inceteaza doar sa cauti,faptul ca mereu cauti este ceea ce te dezamageste mereu!
Asteapta cu rabdare,observa oamenii din jurul tau,invata sa iti calesti sufletul sa astepte,sa indure singuratatea,poate ca sunt faze prin care e necesar sa treci.
Un lucru e sigur, viata nu iti va ramane datoare, ai incredere!

| VadTot a răspuns:

Nu Nu Nu un nu Categoric! In Ziua de azi sa ti alungi acest gand atit de frumos din suflet In Ziua de azi totul doar dupa interese si ganduri ascunse Fiecare isi cauta propriul interes si atita tot Se gandeste doar la el si la nimic altceva nici macar cum sa l faca fericit pe cel de linga el? Cum poti Visa la asa ceva Tu nu vezi in Ce vremuri tulburi Traim Cine crezi ca mai iubeste pe cine doar asa pur si simplu si din suflet adevarat curat si fara interese Helllo Buna Dimineata Tu nu vezi cine Conduce azi lumea Si anume Draccul" Ochii Dracului sunt la putere si pe multi ii va duce la pieire! Cine crezi ca va sta linga tine daca nu ai Bani? Nimeni! Nimeni nu te va iubii daca nu ai bani o stare materiala foarte buna! Hello Buna Dimineata Eu cred ca esti foarte visator si iti Garantez ca vei suferi mult din aceasta cauza! Deci inca odata iti Spun Sa te trezesti la realitate si sa nu mai visiezi ca n povestilaughing)Cu zane printese si Crai de la rasaritlaughing))

| Bogdan1o explică (pentru VadTot):

Multumesc ca mi-ai asiguratun drum dus catre un loc unde chiar nu voi avea nevoie de asta

| VadTot a răspuns (pentru Bogdan1o):

Acum pe bune gandesti ca o fetita scuza ma ca ti zic asa dar esti prea romantic! viata e facuta sa traiesti dur si lasa deoaprte aceste vise desarte care daca vei contiuna sa gandesti asa te vei duce singur si nefortat de nimeni Acolo unde nimeni nu vrea sa ajunga! Esti prea slabut de ingeri si visator! Tu nu vezi in ce lume traim azi?! S au vrei sa ti scurtezi viata? Hello Buna dimineata! Trezeste te pina nu va fi prea tarziu!

| JoshuaNNN a răspuns (pentru VadTot):

Vai, cata logica, cata mentalitate de c*c*t!
Tu cand o sa ai o sotie, copii, o familie pe scurt o s-o dai pe bani? Da? Atunci esti un om de nimic, imi pare rau sa-ti zic asta, dar este adevarul pur, mie jena de oameni ca tine si nici nu as vrea sa am asemenea prieteni!
Referitor la intrebare: Da, exista! Sunt absolut sigur de asta, o sa vezi ca o sa intalnesti o fata care sa te iubeasca enorm de mult... insa ai grija sa n-o pierzi happy

| VadTot a răspuns (pentru JoshuaNNN):

Ai grija cum raspunzi s ar putea ca in clipa urmatoare cineva sa ti bata la usa si nu iti va fi bine ok? Atit ti am spus! deci ai grija!

| JoshuaNNN a răspuns (pentru VadTot):

Pe bune? Crezi ca ma sperie amenintarile tale patetice? Numai continui discutia, ma plictisesc oamenii de genul tau, imi irosesc timpul degeaba ...bafta, iti urez sa ai parte in viata ta numai de persoane asemenea caracterului tauwinking

| Chauderitza a răspuns:

Buna Borgdan.
Desigur ca exesta, iti vei gasi jumatatea cat de curand.
Bafta! :*

| Anca95 a răspuns:

Nu mai fi asa pesimist cu siguranta ti-o vei gasi pe Julieta ta.Ea va aparea in momentul in care te astepti cel mai putin.Si da sunt de parere ca dragostea adevarata exista stiu multe cupluri care au dovedit asta.Cat timp exista iubire, comunicare si incredere de ce nu?

| Kazimir a răspuns:

Nu. Du-te la curve.

| Bogdan1o explică (pentru Kazimir):

Nu-mi plac curvele

| Bogdan1o explică (pentru Kazimir):

Multumesc celorlalti pentru raspunsuri big grin

| Kazimir a răspuns (pentru Bogdan1o):

Înseamă că ori ești gay ori ești fată cu numele de Bogdan.

| AlessandraCoco a răspuns (pentru Kazimir):

Sa stii ca nu toti barbatii sunt niste fustangii ca tine.

| Lore2good a răspuns:

Bineinteles ca exista dragoste adevarata insa nu toti suntem atat de norocosi incat sa o simtim din pacate, Iar cei care nu o simt sunt cei care sunt incapabili sa iubeasca si sunt atat de indragostiti de propria persoana si inveninati de rautatile lumii incat nu au nici o speranta ca intr-o zi chiar le va fi bine.Eu sincer ma bucur ca intrebarea asta a fost pusa de un baiathappy.Cu siguranta tu vei intalni dragostea adevarata pentru ca esti un om frumos sufleteste si asta conteaza cel mai mult in viata asta!
Mult succesbig grin

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Nu. Si daca e sa simti ceea ce ai descris tu, este doar un efect temporar. Iubirea este drogul naturii care are scopul de a ne face sa ne inmultim pe fata pamantului. Iubirea ar putea fi comparata cu cocaina. Iti schimba modul de a gandi, felul cum te raportezi la societate, iti da o stare euforica, traiesti fiecare zi pentru inca o doza. Iubirea, la fel ca drogurile, are un impact major asupra omului atunci cand o simte pentru prima oara. Niciodata nu te simti mai bine cand te faci varza prima oara, iar prima iubire nu se uita niciodata. Si din ziua aia incerci sa fii la fel de fericit, la fel de indragostit. Dar nimeni nu-ti zice asta: nu vei putea niciodata sa o faci sa fie la fel ca prima oara. Desi vei cauta, vei cauta sa umpli un gol. Iar natura si felul in care am evoluat pe asta se bazeaza. Doar nu crezi ca suntem 7 miliarde de oameni pe pamant doar pentru ca asa ni s-a parut noua logic si rational. Sfatul meu? Stay out of drugs, kids!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dragostea este îndelung răbdătoare, este plină de bunătate; dragostea nu pizmuieşte; dragostea nu se laudă, nu se umflă de mândrie,
nu se poartă necuviincios, nu caută folosul său, nu se mânie, nu se gândeşte la rău,
nu se bucură de nelegiuire, ci se bucură de adevăr,
acoperă totul, crede totul, nădăjduieşte totul, suferă totul.
(っ◕‿◕)っ ♥

| Angelique1 a răspuns:

Dragostea adevarata exista. dragostea adevarata e atunci cand simti ca nu mai poti sa respiri fara persoana iubita,simti fluturi in stomac,simti ca vei face orice pentru acea persoana,ca nimeni nu simte ce simtiti voi, si cel mai important dragostea adevarata e atunci cand intodeauna persoana iubita va fi cea mai importanta pentru tine. daca exista? crezi ca Dumnezeu nu a creat ceva sa frumos? exista, si tu o vei intalni trebuie doar sa crezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista si o vei afla curind. Dragostea adevarata se naste din suferinta, sau mai bine zis in urma ei.Dar este rara si greu de gasit.Iti doresc sa ai parte de ea si sa te bucuri mult timp.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing eu am un principiu al meu "iubint din toata inima,o candamni la moarte". Dragostea adevarata nu e! Iubesti din toata inima si e frumos cand parca ai sentimentul ca sunteti doar voi doi pe un nor, dar timpul o sa va demaste si o sa arate cxalitati si defecte, or sa apara certuri si o sa vina zile in care o sa fii la pamant.Chestia e ca trebuie sa vorbiti, cominicarea rezolva multe.Fiecare are probleme, dar impreuna puteti trece usor si doar asa veti putea ajunge sa fiti uniti.Inima ta o sa aiba mereu si bucurie si suferinta,e un echilibru oriundewinkingSi o poti gasi,daca tu pleci la drum si nu o astepti pe ea sa vina la tine. Sfat prietenesc:daca o gasesti,tine-o bine, ca odata plecata, greu o mai prinziwinking Bafta multa in continuare happy

| AlessandraCoco a răspuns:

Da,bineinteles! Fiecare om are ceva pus "deoparte". Nu-ti fa griji! happy