| Andreeaaaaa98 a întrebat:

Am pus o intrebare dar nu pot vedea raspunsurile la ea asa ca o pun din nou si setez sa primesc pe mail. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, cineva specializat sau oameni cu experienta. Pe data de 12 septembrie luna trecuta trebuia sa-mi vina, dar nu mi-a venit si in aceeasi seara am fost la iubitul meu si am practicat acest petting neprotejat. El nu a ejaculat, dar nu stiu daca era acel lichid preejaculator sau nu ( el spune ca nu a avut, dar nu stiu ce sa cred ). Dupa 3 zile de la incident mi-a venit ciclul pe 15 sept cu durata normala. Ciclul meu nu este regulat ( este ba de 30 de zile ba de 26, succesiv ). Folosesc o aplicatie pentru menstruatie si mi-a calculat ovulatia undeva intrr 29 august si 2 sept, deci am dedus ca eram la perioada nefertila, dar pe net am vazut multe chestii si mi-e frica ca cica sansa e mai mare la ciclu neregulat. Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand ciclul neregulat nu se poate calcula perioada fertila sau ovulatie, deci, imposibil sa deduci corect.
Sfatul meu este, sa faci un test de sarcina la 7-10 zile de la intarzierea ciclului menstrual, sau sa mergi la un medic ginecolog pentru un control.
Deci, daca ai avut ciclul pe 15 sept pana la urma, va trebuii sa astepti pana pe 25 oct. ca sa faci un test de sarcina, pentru ca nici un test de pe fata pamantului nu poate detecta o sarcina in faza celulara!
Cat priveste lichidul pre-ejaculator, il au toti barabtii, ala se elimina involuntar din penisul lui, in primele secunde cand este introdus in vaginul fetei, deci, barbatii nu-l simt si nici nu-l vad, totul se intampla in vaginul tau, si vorbim de 2-3 picaturi, nu de cantitati enorme. Fenomenul este simlar cu umezirea vaginala involuntara la fete, cu acelasi rol de lubrefiere a penisului in timpul frictiunii din vagin.

| Emilian65 a răspuns:

Daca dupa acel petting neprotejat de care vorbesti, ti-a venit menstruatia nu poate fi vorba de sarcina.

| Holiday a răspuns:

Daca ai avut menstruatie dupa ce ai facut ce ai facut, ca n-am inteles prea bine ce, nu ai cum fi insarcinata.