| biutza1997 a întrebat:

Am si eu din nou o intrebare e posibil sa ramai insarcinata daca faci prima data fara prezervativ? help me

Răspuns Câştigător
| cQsm1N a răspuns:

Da este foarte posibil! Dar daca nu a ejaculat in tine s-ar putea sa nu. Altadata folositi prezervativ si o sa fie ok.

| biutza1997 explică (pentru cQsm1N):

Inca nu a venit momentu ala de aia am si intrebat sa stiu sa nu raman sa stiu ce sa fac mersi :p

| cQsm1N a răspuns (pentru biutza1997):

Npk..ai grija ce faci sa nu faci vreo prostie mare! Numai bine tongue

| biutza1997 explică (pentru cQsm1N):

Mersi de sfat

29 răspunsuri:
| BeastMaster a răspuns:

Ai 15 ani.straight face

| biutza1997 explică (pentru BeastMaster):

Si ce are? n-am zic sa o fac acum doamne fereste dar sa stiu din timp ma mai interesez

| BeastMaster a răspuns (pentru biutza1997):

Nu ma intelege gresit, ma mira caci ar fi trebuit sa stii pana acum.
Parca ar fi trebuit sa inveti acum un an sau doi la biologie.

| biutza1997 explică (pentru BeastMaster):

Doar anul asta am invatat ceva la liceu la sexologie atata tot mrs de sfat oricum

| 97vladu a răspuns:

Deci.cum o să se numească copilu?

| Oana92 a răspuns:

Esti pe langa subiect...in timpul menstruatiei exista cele mai mici sanse ca o femeie sa ramana insarcinata. perioada de maxima fertilitate este aproximativ la mijlocul perioadei dintre doua menstruatii, DAR perioada se poate calcula cu maxima precizie doar la femeile care au ciclul regulat(cam putine de altfel), plus ca spermatozoizii rezista in interiorul femeii pana la 5 zile.

| Zenit313 a răspuns:

Felicitari! Esti mamica! happy

| biutza1997 explică (pentru Zenit313):

Nu-s mamica inca(nici n-am facut sex vreodata) am timp am numa 15 ani :p

| Theaxniz a răspuns (pentru biutza1997):

Ti-as zice chiar sa nu te grabesti si cu prezervative totusi prea tanara

| biutza1997 explică (pentru Theaxniz):

Nu ma grabesc asa am zis si eu ca am timp da poate ma ia pe nepregatite sa stiu ce sa fac mersi de sfat

| Zenit313 a răspuns (pentru biutza1997):

Cunosti cazul Fecioarei Maria?
Necunoscute sunt caile Domnului, copila mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,este posibil.Mai bine protejeaza-te.

Răspuns utilizator avertizat
| Against a răspuns:

Da,locig ce e foarte posibil. Fa un test de sarcina.

| xanderblackx a răspuns:

Da e posibil si daca nu termina in tine, datorita lichidului pre-ejaculator... sanse sunt... mai bine ia-ti un test de sarcina, sau consulta medicul ginecolog. numai bine

| Valutzzzu a răspuns:

Da e posibil, daca termina in tine.

| biutza1997 explică (pentru Valutzzzu):

Mersi tuturor de ajutor :*

| cristy1993 a răspuns:

Doamne fereste sa nu te puna pacatul sa ai contact sexual neprotejat, chiar daca nu a ejaculat in tine este posibil sa ramai insarcinata! Ai auzit de lichidul preejeculator?

| biutza1997 explică (pentru cristy1993):

Da stiu chestiile alea dar am vrut sa stiu daca prima data are ceva daca faci fara prezervativ oricum mersi de ajutor

| biutza1997 explică:

Nu sunt pe ciclu am intrebat sa stiu ce sa fac cand nu-s pe ciclu sa o fac cu prezervativ sau fara

| Anastasya01 a răspuns:

Daca nu a dat in tine, nu.)

| biutza1997 explică (pentru Anastasya01):

Si daca a dat e posibil sa raman?

| Anastasya01 a răspuns (pentru biutza1997):

Da

| MariaSiAtat a răspuns:

Esti prost?laughing Pe bune?! Daca tot dai sfaturi, macar intereseaza-te inainte. O fata poate ramane insarcinata numai cand apare ovulatia, bineinteles si inainte, dar atunci este cel mai mult probabil. Ovulatia apare dupa aprox. 10 zile dupa menstruatie. In timpul menstruatiei NU poti ramane insarcinata! Sper ca acum ai inteles si o sa dai sfaturi mai bune!happy

| Medeeaa a răspuns:

Nu ar trebui sa te preocupe de pe acum aceste probleme draga mea, sunt altele care ar trebui sa iti ocupe timpul, daca incepi de la o varsta frageda sa descoperi ce e sexul, mai tarziu o sa devina plictisitor si ceva neinteresant. Ai timp si pentru asta!