| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi. Deci eu am 18 ani iar prietena mea 17. Ne iubim foarte mult, dar ea nu vrea sa auda de dragoste (sex) si de aceea nu am insistat mai deloc pe tema asta ca am inteles ca nu e pregatita si o sa o astept cat vrea ea. Avem un an jumate de cand suntem impreuna, amandoi suntem virgini. Da nu stiu cat o sa mai pot rezista asa ca uneori o doresc asa mult sa fie numai a mea, simt ca innebunesc cateodata. Acuma ma lasa asa doar sa o pipai si rare ori cand ma lasa sa ajung cu mana in sutien. De cand suntem impreuna doar de 4 ori cred ca i.am simtit sanii, in fine. Vreau niste sfaturi cu ce as putea face ca sa rezist asa, sa nu mai gandesc asa mult la a face dragoste cu ea, ceva care sa-mi potoleasca hormonii astia ca nu mai pot. Orice raspuns e folositor. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Honeyyy a răspuns:

Depinde de la fata la fata. Eu dupa 2 luni de relatie am facut dragoste cu prieteul meu [virgina fiind]. Multi isi dau cu parerea ca poate nu are incredere in tine. Dupa un an si ceva de relatie nu prea cred ca e acesta motivul. Poate varsta o impiedica sa i-a aceasta decizie happy. Multe fetite merg pe principiul " Dupa 18 ani pot face ce vreau, inclusiv sex". Sau poate ii este frica sa nu o parasesti dupa acest "eveniment". Explica-i ca totul va fi ca inainte sau poate mai frumos, si daca este destul de matura, te va intelege.

| Ionut321123 a răspuns (pentru Honeyyy):

Mi.a spus de doua ori cand am deschis subiectu ca ii este frica ca sa nu ma piarda dupa ce o va face cu mn..ca poate nu e cum imi doresc eu si o sa cunosc fete si mai "dotate" si pe urma o sa parasesc. Si i.am explicat ca nu e asa, ca ma va face cel mai fericit baiat, o voi iubi si mai mult. Da nimica o zis ca inca nu e pregatita. Si da asa o fost ea mai retrasa de baieti cred ca nu a lasat pe nimeni sa o pipaie pana la mine, da si cu mine a fost asa greu, s-a invatat asa greu, pur si simplu se speria sau se intimida nu stiu ca se inrosea toata la fata cand o atingeam pe sani (nu ma refer prin haine). Oricum o astept, da cateodata simt ca ma satur ca se invata asa greu si da o iubesc da e normal sa-mi doresc si eu mai mult, adica asta simt.

27 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai,si ea cat vrea sa te tina cu hormonii sub presiune? Pana face 18 ani? Nu ai mai astepta mult.

| relian a răspuns:

Lao nu e de tine, nu va potriviti sexual asta e clar.Nu are rost sa o mai lungiti pentru ca tot acolo veti ajunge adica fiecare pe drumul lui.Tu vrei sex,tu simti ca vrei,ca iti place.EA este exact opusul tau, nu vrea, pentru ca nici nu simte nevoia de asa ceva. Daca numai la auzul vorbelor de sex deja sa si spriat e clara ori e o tipa din asta care va face sex doar pentru reproducere, ori e frigida, deci tu oricum nu ai cei face.Adica cum frate sai atingi titele asa din an in paste? Fugi deaci ca e cum am spus cautati si tu una cu care sa te potrivesti.Na spus nimeni ca gata o fata trebuie sa sara deja in pat cu tine, dar o fata cu nevoi aproape ca si alea tale ar face alte chestii daca sex ar amina.Sar lasa excitata, pipaita de sar urca pe pereti crede-ma ca stiu ce zic.Deci tipa ta sigur nu este nici pe departe cit de cit pe aproape de ce simti tu de ce nevoi ai tu.Ca urmare fiecare om este normal dar cind spui ca te potrivesti sexual cu cineva atunci inseamna ca nevoile celor doi sint pe aproape din toate pctele de vedere.In cazul tau e clar ca lumina nopti EA este straina de capitolul asta SEX si crede-ma ca asa va fi si peste 15 ani. Oricum sfaturi nu vad care ar fi decit sa iti gasesti una cu care sa te potrivesti.Doar daca vrei sa tio atirni in cui de la anii astia bafta.

| LoveSleep a răspuns:

Laba, fă laba.

| Ionut321123 a răspuns (pentru LoveSleep):

Mersi un raspuns mai bun nu se putea

| Honeyyy a răspuns (pentru LoveSleep):

You`re the best rolling on the floor)

| LoveSleep a răspuns (pentru Honeyyy):

blushing

| relian a răspuns (pentru LoveSleep):

Hai ca esti tare de tot.Dar sa stii ca e si asta o metoda, insa tot nu o sa se linisteasca.Masturbarea nu rezolva dorinta dea face sex real cu cineva. Oricum esti foarte funny, ma amuzai rau de tot la ce raspunsuri dai.

| LoveSleep a răspuns (pentru relian):

Da de data asta chiar nu glumeam. Ai dreptate, da el voia o metoda sa "reziste", asta-i singura. Nu rezolva de tot, da ajuta

| Lawliet14 a răspuns:

Prea multe filme porno, de aia esti atat de excitat. E vorba de autocontrol, abstinenta ii zice. Traiesti ca un adevarat mascul, nu-ti hranesti sufletul iar mintea ti-a luat-o razna. Si vad ca hormonii nu-si mai fac de cap de la 20 de ani incolo ci tot mai repede. Iti dau un sfat, tine-ti gandurile ocupate! Fa diverse activitati si descarca-te prin sport. Momentan asta e situatia, nu ai ce sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De rezistat e greu sa rezisti, nu stiu ce sfat sa-ti dau, eu cre` ca eram de mult la nebuni, in locu` tau...
Oricum eu personal iti doresc sa-ti curmi suferinta cat mai repede, pentru ca vad cat te chinui.Adica sper sa i-o pui curand, asta vreau sa zic...
Va veni si vremea razbunarii...

Răspuns utilizator avertizat
| Vanqu1sh a răspuns:

Sa recapitulam

tu 18 ea 17
1 an jumate impreuna
nu sex, doar mici atingeri ale savarinelor la sarbatori
pai asta e problema serioasa prietene,
fie nu esti capabil tu sa faci urmatorul pas, fie are ea ceva probleme,
nu ai cum sa iti stapanesti hormonii mai ales in situatia ta ( poate sa faci o frectie doua inainte sa te vezi cu ea ),
o sa ramai cu vreo trauma daca cumva va despartiti si nici macar nu ati facut sex dupa atat timp, incearca sa vorbesti cu ea despre asta...

| Ionut321123 a răspuns (pentru Vanqu1sh):

Am vorbit cu ea, da e speriata cand aude de subiectul asta. Am incercat sa o incurajez da nimica daca nu vrea nu vrea

| JeJeleu a răspuns:

Daca o iubesri asa mult, te controlezi si tu si astepti.
nu vreau sa te sperii dar daca nu e pregătită inca 1an...ce te faci?
Astepti si tu, te înțeleg dar ai putea sa i zici ca ai vrea sa treceti la nivelul următor etc..nu o speria ia-o incet
incearca sa i arati mai clar ce vrei dar nu insista daca vezi ca nu coopereaza
Sfatul meu ca fata e ca, daca te iubeste asa mult o sa se pastreze pentru tine, poate nu acum, dar cat de curand.
tu ar trebui sa astepti. si sa te mai gandesti si la altceva.
bafta

| Ionut321123 a răspuns:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

| Rauuul a răspuns:

Da-i afrodisiace sau drogheazo sau da-i sa bea alcool si ***-o frate

| ColyR a răspuns:

Sau excit-o mai mult, saruturi pe gat, pe coapse, pe burta. mangai-o usor.
Incearca sa ii iei mana si sa te prinda de cuc si sa ti-o frece

| anonim_4396 explică (pentru ColyR):

Cred ca l-ai omorat de tot, ai facut-o intentionat, asa-i?

| ColyR a răspuns (pentru anonim_4396):

Am facut-o pentru ca simtea nevoia si eu eram virgina, nepregatita inca. Vroiam sa vad cum reactioneaza la miscarip e organul genital si orgasm. daca vrei sa vorbim lasa-mi idul tau de messenger

| anonim_4396 explică (pentru ColyR):

Fata,eu ti-as da id-ul meu, dar cred ca ar fi cam ilegal...
Adica daca spui ca esti virgina, e posibil sa ai sub 18 ani, iar eu cam am de doua ori pe atat, mai exact 41.Si iti zic si unde e problema - mi-e ca cine stie ce mai zici pe-acolo si batran cum sunt ma mai ia inima sau mai stiu eu ce si fac naibii vreau atac de cord si mor... Ceea ce inseamna ca tu m-ai ucis, deci ar fi un fel de crima, de unde si ilegalitatea de care vorbeam la inceput…
C-am vazut ca nu te-ncurci in...amanunte...
Oricum esti o fata amuzanta, si s-ar putea sa fii si frumoasa daca tu esti aia din poza, motiv pentru care iti promit o funda cu prima ocazie cand vii pe la intrebarile mele…
Ok.Ma duc sa iau o aspirina…

| ColyR a răspuns (pentru anonim_4396):

Idul meu este colyrally.

| Psychzor a răspuns:

Problema este ca tu, marele excitat, ar trebui sa o faci pe ea sa simta ce simti si tu, de ce ar vrea sa auda de sex daca nu ai facut-o sa se simta fata.

| C2r7i4s7s7 a răspuns:

Pe mine după 2 luni m-a vrajit un baiat sa o fac(eram virgina). daca nu ai vrajeala in tine nu ai ce face, macar un oral ai putea sa ii ceri

| Ionut321123 a răspuns (pentru C2r7i4s7s7):

I.am cerut, nu direct da i-am cerut si o zis ca nu pentru ca i se pare scarbos, ceva de genu

| bomboanaatomica a răspuns:

Sunt fata.
Ai grija ca poate o atinge altu' si de asta nu vrea.
Uite o idee: nu mai deschide acest subiect. Intr-o seara, cand sunteti doar voi doi, o rogi sa va uitati la un film(sper ca macar asta faceti) si o chemi in bratele tale. Usor, usor, o saruti, mai o mangai pe picior(in special in interiorul coapselor), mai un sarut pe gat si o sa vezi ca la sfarsit o sa se lase cu dragoste. Nici o fata care isi iubeste prietenul, are incredere in el, nu are cum sa stea statuie in fata a ceea ce am spus mai sus.
Bafta!

| Rebeca_Rebe_1994 a răspuns:

Heeii! Eu am o relatie de 3 ani, eram virgina si am facut-o cu el abia dupa 2 ani, stai linistit toate virginele sunt mai sfioase, le este intr-un fel rusine cu corpul lor...incearca sa o mai maangai sa o pipai mai des. Ca daca tu incerci sa o pipai odata la 3 luni normal ca ea nu o sa iti spuna sa faci asta. bafta!