| DiscoBoy a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor...
am pe lapto windows vista si vreau sa il inlocuiesc cu windows 7...
am CD cu windows 7... ce ar trebui sa fac in contunuare?

P. S. daca se poate sa imi explice cineva detaliat...

Răspuns Câştigător
| smerti a răspuns:

Pentru asta se fac citiva pasi:
1. se salveaza toate datele de pe discul C in D ( filmulete, documentele etc) adica tot ce tine de mapa My Documents si de pe Desktop.
2. se face restart la PC si din BIOS se alege optiunea de a se boota de pe CD-ROM
3. Faci iarasi restart, introduci discul cu win7, te butezi de pe disc si de acum urmezi pasii de instalare a windowsului
4. Cel mai bine pe parcursul instalarii sa alegi discul C ca sa instalez pe el sistema si sa-l formatezi.
5. Dupa ce instalez windowsul, introduci serial number, instalezi driverele, programele, copii in napoi documentele in mapa My Documents si faci clon la windows pentru ca sa nu mai ai batai de cap, cu programa Noton Ghost

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Uite aici un tutorial de instalare a windows-ului de pe CD
http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html
Succes!

| chakuza a răspuns:

Bagi CD-ul cu windows 7 si incepi sa il instalezi.