| alexandre97 a întrebat:

Salut tuturor!
Am nevoie de putin ajutor, vreau sa inlocuiesc HDD unui Pc cu un WD element de 750G(pe care il am deja) si nu stiu daca e posibil sa fac asta.
I-mi poate spune cineva daca e posibil si cum sa fac asta?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

E posibil man!
Cu o conditie ca sursa sa aiba conectori sata si placa de baza sa aiba mufa sata

http://www.mygarage.ro/......ide_lg.jpg

http://it.bzi.ro/public/upload/photos/1/ASRock_Fatal1ty5.jpg

http://s3.postimg.org/n7oi1lxdf/cablu_alimentare_sata_hdd.png

| alexandre97 explică (pentru CPAElites):

Da si placa si sursa au mufa sata.
Si scot HDD vechi si apoi conectez WD-ul la USB si instalez din nou Win nu?
Multumesc mult de ajutor

| CPAElites a răspuns (pentru alexandre97):

Deci Hard Disnk-ul vechi e pe sata?
Da scoti hdd-ul vechi si conectezi WD-ul big grin
Da trebuie reinstalat windowsul

| alexandre97 explică (pentru CPAElites):

Multumesc pentru raspuns!
Da Hard Disk-ul vechi e pe sata, si WD-ul pe USB.

| CPAElites a răspuns (pentru alexandre97):

Aaaa nu m-am uitat daca hdd-ul wd e pe usb! Deci il poti tine si pe cel vechi.dar te va enerva cand vei pornii pc-ul

| alexandre97 explică (pentru CPAElites):

HDD-ul vechi vreau sa il folosesc pentru un DVR sa nu mai cumpar alt HDD.

| CPAElites a răspuns (pentru alexandre97):

Ok.
Dar nu sunt sigur daca poti instala win pe hdd-ul acela pe usb!
Il poti desface sa vezi ce hard disnk are inauntru? ( sigur are un hdd de laptop cu mufa sata + adaptor pentru usb )

| CPAElites a răspuns (pentru alexandre97):

Il poti conecta in pc in locul celuilalt vechi!
http://assets.overclock.net.s3.amazonaws.com/......57011.jpeg

| alexandre97 explică (pentru CPAElites):

Nu pot sa il desfac sad, Pe cutia de la WD scrie ca e compatibil cu Win 7, 8 si vista.

| CPAElites a răspuns (pentru alexandre97):

De ce nu il poti desface?
Adica e compatibil ( il citeste nu sunt sigur daca poti instala win pe el )

| alexandre97 explică (pentru CPAElites):

Incerc sa il partitionez si apoi incerc sa instalez win pe el.