| Antoooonia a întrebat:

cat de tare doare cand va dezvirginati. ce senzatie aveti in acel moment.cum se simte. cum va simtiti dupa cateva ore dupa dragoste[dau funda}

Răspuns Câştigător
| ella010685 a răspuns:

Fi sigura ca este vorba de o durere suportabila...este foarte important ca partenerul tau sa stie ca tu esti virgina ca sa te ia usor, daca folositi si niste geluri lubrifiante este si mai bine ( se gasesc la farmacie, si exact asa se si numeste 'gel lubrifiat' de la durex sau love plus ) asa ca aluneca mai usor si dezvirginarea va fi mai lejera. Oricum te asigur ca nu ai de ce sa fi speriata! Este inceputul catre ceva foarte frumos happy Bafta!

4 răspunsuri:
| xCatastrophe a răspuns:

Poi n`ai cum sa stiii. E diferit la fiecare fata, cert este faptul ca o sa te doara acum nu stiu cat! Si partida de sex placuta in caz ca ai de gand sa te dezvirginezi laughing

| Valeee09 a răspuns:

Fiecare organism este diferit. Poate sa nu te doara deloc, dar poate sa te doara ingrozitor. Eu cred ca asta depinde si de experienta partenerului tau. Alegeti insa si o pozitie mai comoda pentru tine (cea mai indicata fiind pozitia misionarului), tine picioarele cat mai departate si stai relaxata ca sa nu te doara foarte rau. In momentul de fata o sa simti asa o emotie mare, o sa-ti bata inima destul de tare, o sa te inrosesti, o sa tremuri etc...depinde cum te manifesti tu la emotie. Iar dupa...Depinde, o sa te simti oarecum rusinata sau ceva de genu`, dar chestia asta a disparut repede. Acum eu iti spun cum a fost in cazul meu, depinde de la persoana la persoana.

| Antoooonia explică (pentru Valeee09):

Si dupa ce dermini contactul sexual dupa dezvirginare te doare? adica te mai doare inauntru?

| Adele29 a răspuns:

Nui chiar asa de mare durerea.De exemplu la mine a fost ceva la care nu ma asteptam.Mam hotarat sa imi incep viata sexuala (19 ani nu 13) si am incercat doar ca ma durea si il respingeam si cam o luna am tot incercat.Nu durea exagerat dar tremuram de numa numa. Apoi intr-o seara ne-am certat. da tare si apoi ne-am impacat si ma si dezvirginat tot atunci ca de nervi nu ma mai gandeam la frica.Ma durut un pic iar eu ma gandeam ca vai a doua zi va fi rau de tot..Si cand m-am trezit nu ma durea nimic.Si uite asa mi-am pierdut si virginitatea nu te gandi ca asa faceam si eu..de intamplat se intampla cand nu te astepti si nu doare chiar asa. Dar trebuie sa te iubeasca cel cu care te decizi sa faci astabig grin