| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o întrebare de ce băieților nu le place atunci când o fata este geloasă? Expresii gen" la mine nu merge cu gelozie"

Răspuns Câştigător
| anonimuIl a răspuns:

Mai simplu ca să înțelegi - eu azi sunt cu tine și mâine cu alta dar voi 2 nu știți.

Dacă tu afli ori accepți ca eu să fiu și cu aia ori termini relația cu mine dar NU faci scene de gelozie și CIRC ca să RÂDĂ lumea de mine.

| Mosotti a răspuns (pentru anonimuIl):

Pai de ce sa fi cu alta?! Ai pe una, stai cu aia, asa e normal, ca si ea daca maine e cu altul, tie nu-ti convine, zic la o relatie mai serioasa.
Nu da ocazia la gelozie si nu vei avea daca aia e sanatoasa la cap.

Daca e putin geloasa e bine, inseamna ca te iubeste, nu sa fac asta in public, dar acasa poate sa-ti zica, ca ce cautai cu una si cu alta, mie imi place asa, dar sa aiba o limita aceasta gelozie, asta clar.

| anonimuIl a răspuns (pentru Mosotti):

Nu e așa cum crezi tu că dacă ești cu una e de ajuns.

| Mosotti a răspuns (pentru anonimuIl):

Pai face scene de gelozie prima ca poate simte ca e ceva neinregula, se asteapta sa ai o relatie cu ea mai serioasa, nu din luna in luna sa ti se scoale tine pe alta, ce relatii serioase vrei atunci?
Adica tu sa te joci cu viata lor si ele sa nu zica nimic, cam asa vrei, sa renunte la relatie asa ca si cum renunta la o haina veche.
O deranjeaza ca ai insela-o.

Daca sari de la una la alta la luna, atunci nu mai faci relatie serioasa sa incurci fata, si atunci nu mai are dreptul la gelozie, si asta stabilit de la inceput.

| anonimuIl a răspuns (pentru Mosotti):

Nu înțelegi - alea te vor pe tine ca bărbat, nu tu pe ele.

| Mosotti a răspuns (pentru anonimuIl):

Pai cand te cuplezi, va vreti reciproc amandoi, altfel nu va mai cuplati, stabiliti de la inceput ce vreti fiecare, nu asa aiurea.
Sa stie ca o vrei doar pentru sex si nu pentru ceva stabil.

| Celestina003 a răspuns (pentru anonimuIl):

Anonimull, dacă esti cu una nu e de ajuns, pentru acest gen de băieții, de ce nu este de ajuns?

| anonimuIl a răspuns (pentru Celestina003):

Ești fată și sigur o să înțelegi. Bărbații de care spun sunt ca ăsta de pe la 20 de ani până pe la 42 de ani.

https://cdngallery.adonismale.com/......501351.jpg

Unul ca ăsta se plictisește repede de una cam așa.

https://indecenta.ro/wp-content/uploads/2019/10/86119_001_03-1.jpg

| anonimuIl a răspuns (pentru Celestina003):

Maxim 3 luni stă cu una ca aia din poză că devine aia prea posesivă cu el și îl vrea ea numai pentru ea.

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gelozia nu place nimanui si un om sanatos la cap nu va accepta niciodata sa stea langa o persoana geloasa, fiindca viata ii va fi un calvar, plin de suspiciuni, certuri, violenta verbala sau fizica, samd.
Nici o relatie nu va rezista cu cineva gelos, fiindca aduce numai lacrimi, nefericire si in final se rupe sau se ajunge la divort din cauza ei.

| mihai69 a răspuns:

Gelozia e moartea unei relații.

| Celestina003 a răspuns (pentru mihai69):

De ce

| mihai69 a răspuns (pentru Celestina003):

Pentru că:
- în primul rând, e lipsă de încredere în sine;
- apoi în partener;
- certuri, acumulare de stres și nemulțumiri clipă de clipă;
- invadarea spațiului personal al partenerului;
- frustrare crescândă;
etc.
Cum ai putea trăi (și fericit!) în condițiile astea?!?

| Mosotti a răspuns:

De fraieri nu le place baietilor ca fata e geloasa, mie imi place, daca e geloasa inseamna ca ma iubeste, bine, sa aiba anumite limite gelozia.

Ii deranjeaza pentru ca ei vor sa f pe oricare si ea sa nu zica nimic, de aia zice "la mine nu merge cu gelozia", adica sa-l lasi sa faca ce vrea si sa nu-l deranjezi, dar tu daca faci, nu ii convine, niste tampiti.

| Celestina003 a răspuns (pentru Mosotti):

Exact, trebuie să o faci să aibă încredere dacă tot nu le place gelzoia.

| Mosotti a răspuns (pentru Celestina003):

Pai e f simplu, daca zice "gelozia nu tine cu mine", clar nu ai incredere, ca vrea sa nu-l deranjezi, daca nu il deranjeaza si chiar ii place atat timp cat gelozia e decenta, ai incredere, ca nu se teme ca ar fi prins pentru ceva.

De ex pe mine nu m-ar deranja nici daca m-ar controla, nu e problema, ca inteleg ca nu poate avea incredere, de ce ar avea? Ca eu pot zice orice.
Hai sa nu mai facem pe sfintii "vaaai draga, n-ai incredere in mine?". Pai nu, n-am! Mai ales in barbati care multi au minte jos in capul de la penis.

In afara de mama, tata, bunici, n-am incredere in nimeni pana nu ma conving eu personal.

| Mosotti a răspuns:

Ete nu mai gaseste alt barbat ca mine, de unde naivitatea asta?! Gaseste, stii cum e, nimeni nu e de neinlocuit.
Dar oricum e bine sa stie de la inceput de ce o vrei, ca sa nu mai fie discutii, vrea si ea la fel distractie bine, nu vrea, iarasi bine.

| Lukasssz a răspuns:

Gelozie = neîncredere. Un cuplu trebuie să aibă parte si de libertate.Gen sa aiba prieteni si de sex opus.

| Brizbriz a răspuns:

Deci daca baietilor nu le place si tu intrebi numai de baieti, se numeste ca fetelor le-ar place... NU?!? tongue

| anonimuIl a răspuns:

Expresia " la mine nu merge cu gelozie" înseamnă
- eu sunt cu tine
- eu mai cunosc una și tu afli
- tu să NU faci scene de gelozie și CIRC.
Asta înseamnă când un băiat îți spune - " la mine nu merge cu gelozie"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un pic de gelozie nu este bai când doza depășește limitele bunului simt și a realității atunci apar probleme.

| ionur a răspuns:

Nu știu

| inhalingbag a răspuns:

Dacă vrei ca relația să fie moartă atunci fi gelos - suntzu